Hlavní obsah
Rouškovník v Bohumíně nabídne roušky zdarma. Foto: Centrum sociálních služeb Bohumín

V Bohumíně bude od zítřka fungovat rouškovník

V centru Bohumína se od pátku 27. března objeví rouškovník. Zájemci o látkové roušky pro opakované použití ho najdou v Masarykově ulici nedaleko radnice před vchodem do centra sociálních služeb. Fungovat bude každý všední den od 10 do 13 hodin.

Rouškovník v Bohumíně nabídne roušky zdarma. Foto: Centrum sociálních služeb Bohumín
V Bohumíně bude od zítřka fungovat rouškovník

„Denně ušijeme asi stovku roušek. Od minulého týdne, kdy jsme s tím začali, jsme vyrobili 900 kousků těchto ochranných pomůcek. Další stovku nám donesli dobrovolníci z bohumínského senior klubu. Roušky jsme rozvezli zdravotníkům do nemocnice, záchranné službě, policistům, strážníkům, hasičům i technickým službám. Teď je chceme prostřednictvím rouškovníku zdarma rozdávat Bohumíňákům,“ sdělila šéfka bohumínského centra sociálních služeb Petra Chalupová.

Rouškovník budou pracovníci centra průběžně doplňovat. Zároveň vyzývají ty, kteří šijí doma a chtěli by své výrobky darovat, aby rouškovník využili a své výtvory na něj zavěsili. Pokud se švadlenky z různých důvodů nemohou dostat do centra Bohumína, mohou zavolat koordinátorům na číslo 734 788 658. Ti roušky přijedou vyzvednout.

Ve čtvrtek odpoledne do centra dorazili s ušitými rouškami i zástupci místní vietnamské komunity. „Byli naprosto úžasní. Zjevili se ve dveřích s tím, že nám přinesli roušky. Vyrobili jich přes 300. Obratem jsme je odvezli zdravotníkům do bohumínské nemocnice i technickým službám, od kterých jsme měli avízo, že je potřebují,“ doplnila Chalupová.

Ochranné prostředky se na rouškovník budou v průběhu dne doplňovat. „Jsme připraveni šít roušky tak dlouho, dokud o ně bude zájem. Kdo bude potřebovat roušku, může si ji vzít. Množství není nijak omezeno, ale lidé by měli myslet i na ostatní,“ uzavřela Chalupová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků