Hlavní obsah
Foto: Kudy z nudy

V aplikaci Kudy z nudy přibylo tlačítko Záchranka

Tlačítko má zefektivnit bezpečnost cestování, přivolat záchranou zdravotnickou službu, popřípadě Horskou službu ČR či vodní záchranou službu. Dovolenou trávíme často na horách nebo u vody. Na aplikaci se podílí Česká centrála turistického ruchu - Czech Tourism. Bude i v polské mutaci.

Foto: Kudy z nudy
V aplikaci Kudy z nudy přibylo tlačítko Záchranka

V aplikaci Kudy z nudy přibude tlačítko, které povede k aplikaci Záchranka. Pokud ji bude mít uživatel staženou ve svém telefonu, automaticky se otevře a uživatel může s její pomocí poslat nouzovou zprávu přímo na dispečink zdravotnické záchranné služby.

V případě, že aplikaci Záchranka instalována nebude, dostane se uživatel přes tlačítko z aplikace Kudy z nudy přímo do Google Play nebo App Store, kde si aplikaci může zdarma stáhnout.

I pro zahraniční turisty

„Novinkou v aplikaci bude její polská jazyková mutace, kterou pomohlo vytvořit zahraniční zastoupení CzechTourism v Polsku. Právě Poláci jsou spolu s Němci a Slováky nejčastějšími zahraničními návštěvníky českých regionů. Polština tak doplní již zavedenou němčinu v připravovaném zpřístupnění aplikace zahraničním návštěvníkům v ČR,” informoval ředitel agentury CzechTourism Jan Herget.

U nejrušnějších turistických cílů se objeví edukační materiály aplikace Záchranka, které budou sloužit k osvětě veřejnosti. Tým aplikace Záchranka se také během letních víkendů objeví na několika předem avizovaných místech České republiky, kde připraví návštěvníkům daného turistického cíle osvětový program.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků