Hlavní obsah
Týden kultury má neobyčejnou atmosféru díky tomu, že se koná v cirkusovém šapitó uprostřed beskydských lesů. Foto: Josef Vrážel

Týden kultury přiveze do Velkých Karlovic Jaroslava Duška, La Putyku i Milana Kňažka

Jaroslav Dušek, Karel Roden s Janou Krausovou, Chantal Poullain, Milan Kňažko, La Putyka nebo Michal Nesvadba: tato a další známá jména nabídne v závěru prázdnin návštěvníkům Velkých Karlovic tradiční festival Týden kultury na Valašsku.

Týden kultury má neobyčejnou atmosféru díky tomu, že se koná v cirkusovém šapitó uprostřed beskydských lesů. Foto: Josef Vrážel
Týden kultury přiveze do Velkých Karlovic Jaroslava Duška, La Putyku i Milana Kňažka

Čtvrtý ročník charitativní akce, pořádané v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó, se uskuteční 21. až 27. srpna.

„Získané prostředky z festivalu stejně jako každý rok předáme na dobročinné účely. Tuto pomoc vždy cílíme do našeho regionu,“ připomněl ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla. V minulých třech ročnících pomohl výtěžek v celkové výši 570 tisíc korun třem rodinám s postiženými dětmi z Velkých Karlovic a mobilnímu hospicu Strom života.

V letošním programu se mohou návštěvníci tradičně těšit na oblíbené Čtyři dohody a Pátou dohodu Jaroslava Duška, jehož představení se převážnou měrou podílejí na výši výtěžku. Z pravidelných hostů přijede cirk La Putyka, tentokrát s nejnovějším představením Isole, nebo Karel Roden s Janou Krausovou a komedií Vzhůru do divočiny.

Vrací se také oblíbený Caveman a jeden z večerů bude patřit i ženské obdobě této velmi populární one man show – letošní novince Cavewoman.

Komediální zážitek nabídne také Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Martinem Krausem, Horská dráha s Milanem Kňažkem a Jitkou Ježkovou nebo populární Testosteron Městského divadla Zlín. Pro děti je připravena Kouzelná školka Michala Nesvadby a příležitost dostane i ochotnický soubor ze sousedního Nového Hrozenkova.

Neobyčejnou atmosféru festivalu dodává místo jeho konání: speciálně pro tento týden vyroste v údolí Léskové pod Spa hotelem Lanterna cirkusové šapitó s kapacitou 600 míst, obklopené menší party zónou s občerstvením a posezením. Speciální nabídku připravil k Týdnu kultury karlovický Spa hotel Lanterna. Ubytovaní hosté mají vstupenky na představení v ceně srpnových pobytů.

Další informace o festivalu: www.tydenkultury.cz.

Program Týdne kultury na Valašsku 2019

21. 8. – Divadlo Bolka Polívky: Šest tanečních hodin v šesti týdnech (Chantal Poullain, Martin Kraus)

22. 8. – Cirk La Putyka: Isole

23. 8. – Studio DVA divadlo: Vzhůru do divočiny (Karel Roden, Jana Krausová)

24. 8. – Michal Nesvadba a jeho Kouzelná školka

24. 8. – Městské divadlo Zlín: Testosteron

24. 8. – Cavewoman: Obhajoba jeskynní ženy

25. 8. – Divadlo Bolka Polívky: Horská dráha (Milan Kňažko, Jitka Ježková)

25. 8. – Ochotníci Hrozenkov: Žena v trysku století

25. 8. – Caveman: Obhajoba jeskynního muže

26. 8. – Jaroslav Dušek: Čtyři dohody

27. 8. - Jaroslav Dušek - Pátá dohoda

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků