Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Haluška

Tropické teploty pokračují, záchranáři mají pohotovost

Záchranáři v Moravskoslezském kraji zaznamenali v tropických dnech zvýšenou výjezdovou činnost.

Ilustrační foto Foto: Milan Haluška
Tropické teploty pokračují, záchranáři mají pohotovost

Na počtu zásahů se počasí projevilo od soboty 16. června, kdy záchranáři vyjížděli k nejvíce pacientům. "Množství výjezdů přesáhlo 350 a znamenalo nárůst zásahů o celou jednu čtvrtinu. V dalších dnech je počet událostí setrvalý a pohybuje okolo čísla 315, lze tedy hovořit o jejich navýšení zhruba o deset až patnáct procent," sdělil mluvčí ÚSZS MSK Lukáš Humpl.

Záchranáři v tropických teplotách zaznamenávají převážně počet kolapsových stavů. Během jednoho dne se jedná o počet do dvou desítek těchto případů. Vyšší výskyt se objevil také u obtíží oběhového charakteru, dechových potíží nebo bolesti na hrudi.

"Během slunečných dnů jsou záchranáři volání také k alergickým reakcím po bodnutí různým hmyzem, nejčasnější vosami či sršni. V této souvislosti jsou hlášeny desítky těchto případů. Jsou zaznamenány i případy úrazu při koupaní, ovšem lehčího charakteru," dodal Humpl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků