Hlavní obsah
Od roku 1972 do roku 2015 prošlo cílem pochodu Do Okoře bez oře celkem 41.679 účastníků, nejvíce jich dorazilo v roce 2011, a to celkem 2.141. Foto: Martin Tlustý

Trasa pochodu Do Okoře bez oře opět pamatuje na dětské kočárky, běžce, cyklisty i multikešky

Letošní 45. ročník tradičního dálkového pochodu Do Okoře bez oře se uskuteční v sobotu 2. dubna. Nejkratší trasa bude jako obvykle sedmikilometrová a lze ji absolvovat i s dětským kočárkem. Nejdelší, padesátikilometrová, je pak vhodná pro již zkušené pochodníky a cykloturisty.

Od roku 1972 do roku 2015 prošlo cílem pochodu Do Okoře bez oře celkem 41.679 účastníků, nejvíce jich dorazilo v roce 2011, a to celkem 2.141. Foto: Martin Tlustý
Trasa pochodu Do Okoře bez oře opět pamatuje na dětské kočárky, běžce, cyklisty i multikešky

První „pěšáci“ budou moci od kralupského hlavního nádraží vyrazit již v 6.15 hodin. Odtud to budou mít na Okoř minimálně 14 km. První cyklisté budou odbaveni úderem osmé hodiny. Ti si mohou vybrat trasy 30 a 50 km. Možnost startu od kralupského nádraží skončí v 10.30 hodin.

Další start bude již tradičně na nádraží v Zákolanech, a to mezi 8.00 – 10.30 hodin. Odtud je to přes Budeč na Okoř pouhých 7 km. Do Zákolan bude možno vlakem dorazit z Kralup posílenou soupravou ČD Regionova ve směru Kladno v 7.36 a 9.34 hod., doba jízdy pouhých 10 min. Jízdenky si před cestou standardně zakupte již v nádražní pokladně. Pozor, letos žádné zvláštní vlaky privátních dopravců z Kralup do Zákolan ani Noutonic nejedou!

Součástí letošního pochodu bude opět geotrasa – multikeška Do Okoře s GPS (GC3BP1M) s možností zápisu do logbooku a možných výměn TB, GC, WC atd.

Letos je opět pamatováno také na aktivní běžce, a to jak v rekreační variantě 8 km ze Zákolan, tak 16 km z Kralup. V čele vždy poběží jako vodič zkušený běžec TOM-KČT Kralupy, tempo si účastníci dohodnou před vyběhnutím. Start běhu v 10.20 hodin, rekreační běžci (trasa 8 km) budou do Zákolan dopraveni autobusem.

V den pochodu by podle předpovědi mělo být mezi 5 - 15°C a lze prý očekávat mírný jihovýchodní vítr. Tenká čapka a lehčí bunda s odepínatelnými rukávy nebo i podšívkou se může vcelku dobře hodit.

V cíli obdrží každý přihlásivší se účastník placku pochodu a malý diplom.

Na děti bude na louce pod Okoří již tradičně čekat kolotoč a houpačky, jakož i obvyklé občerstvení. Pokud nepůjdete nazpět pěšky nebo nebudete mít zajištěn vlastní odvoz, bude jako již tradičně možno pro cestu na nádraží v Zákolanech použít obvyklou smluvní autobusovou dopravu odjíždějící z parkoviště pod Okoří.

Dlouhým desítkám zkušených organizátorů pochodu z kralupského Klubu českých turistů a Turistického oddílu mládeže 3511 Kralupský paprsek přejeme co nejlepší počasí a hlavně co nejvíce jak spokojených, tak rovněž slušně vychovaných turistů. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků