Hlavní obsah
V roce 2011 přišlo do Okoře zatím nejvíc registrovaných účastníků pochodu, přesně 2.141 osob. Foto: Martin Tlustý

Trasa pochodu Do Okoře bez oře letos pamatuje i na běžce, součástí i geotrasa

Letošní 44. ročník dálkového pochodu Do Okoře bez oře se uskuteční v sobotu 28. března. Nejkratší trasa bude jako obvykle sedmikilometrová a lze ji absolvovat i s dětským kočárkem. Nejdelší, padesátikilometrová, je pak vhodná pro již zkušené pochodníky a cykloturisty.

V roce 2011 přišlo do Okoře zatím nejvíc registrovaných účastníků pochodu, přesně 2.141 osob. Foto: Martin Tlustý
Trasa pochodu Do Okoře bez oře letos pamatuje i na běžce, součástí i geotrasa

První „pěšáci“ budou moci od kralupského hlavního nádraží vyrazit již v 6.15 hodin. Odtud to budou mít na Okoř minimálně 14 km. První cyklisté budou odbaveni úderem osmé hodiny. Ti si mohou vybrat trasy 30 a 50 km. Možnost startu od kralupského nádraží skončí v 10.30 hodin.

Další start bude již tradičně na nádraží v Zákolanech, a to mezi 8.00 – 10.30 hodin. Odtud je to přes Budeč na Okoř pouhých 7 km. Do Zákolan bude možno dorazit z Kralup jak zde běžnou soupravou Regionova ČD ve směru Kladno v 7.36 a 9.34 hodin, tak historickou motorovou soupravou Hurvínek Zubrnické muzeální železnice s odjezdy z Kralup v 7.50, 8.50 a 9.50 hodin.

V 10.34 hodin pak historický motoráček Hurvínek ještě navíc vyrazí přímo z Kralup přes Podlešín do Noutonic, odkud jsou to na Okoř pouhé 2 kilometry. Pro cestu s ČD si tedy pořiďte jízdenku již v nádražní pokladně, na cestu s tmavě červenou soupravou Hurvínek si tuto však zakoupíte až přímo ve vlaku.

Součástí letošního pochodu bude opět geotrasa – multikeška Do Okoře s GPS (GC3BP1M) s možností zápisu do logbooku a možných výměn TB, GC, WC atd.

Letos je pamatováno také na aktivní běžce, a to jak v rekreační variantě 8,5 km ze Zákolan, tak 17 km z Kralup. V čele vždy poběží jako vodič zkušený bežec TOM-KČT Kralupy, tempo si účastníci dohodnou před vyběhnutím. Start běhu v 10.20 hodin, rekreační běžci budou do Zákolan dopraveni autobusem.

V den pochodu by podle předpovědi mělo být mezi 2 - 10°C a lehce větrno, možná se objeví i nějaká ta přeháňka. Teplá zimní bunda, čepice a rukavice i teplé zimní boty přijdou letos dozajista vhod. Český turista ovšem něco vydrží.

V cíli obdrží každý přihlásivší se účastník placku pochodu a malý diplom.

Na děti bude na louce pod Okoří již tradičně čekat kolotoč a houpačky, jakož i obvyklé občerstvení. Pokud nepůjdete nazpět pěšky nebo nebudete mít zajištěn vlastní odvoz, bude jako již tradičně možno na cestu na nádraží v Zákolanech použít obvyklou smluvní autobusovou dopravu. Historický motoráček Hurvínek bude ze Zákolan do Kralup odjíždět v 14.10, 15.10 a 16.10 hod.

Dlouhým desítkám zkušených organizátorů pochodu z kralupského Klubu českých turistů a Turistického oddílu mládeže 3511 Kralupský paprsek přejeme co nejlepší počasí a hlavně co nejvíce jak spokojených, tak rovněž slušně vychovaných turistů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků