Hlavní obsah
Foto: Ája Dvořáčková

Terčino milé údolí Jana Spáleného & ASPM se představí v Malostranské besedě

V pražské Malostranské besedě zahraje ve čtvrtek 9. února Jan Spálený se svou kapelou ASPM. Pětice muzikantů se divákům představí se svým jazz & bluesovým repertoárem mapujícím celou jejich třiatřicetiletou hudební kariéru. Večer startuje od 20.30 hodin.

Foto: Ája Dvořáčková
Terčino milé údolí Jana Spáleného & ASPM se představí v Malostranské besedě

„Hřídelí ASPM je Jan Spálený, muzikant a vypravěč, který je autorem většiny písní, zpěvákem i hráčem na kornet a piano. Každý člen ASPM je však svébytnou osobností, jejíž význam přesahuje nejen ASPM, ale i příslušný hudební klokot v této zemi,“ uvedl šéf produkce Malostranské besedy David Pešek Dvořák.

Jan Spálený je legendární skladatel, zpěvák, textař a multiinstrumentalista. V roce 1984 spolu s Petrem Kalandrou založil Amatérské sdružení profesionálních muzikantů, se kterým vystupuje dodnes.

Současnou sestavu tvoří baskytarista a tubista Filip Spálený, trumpetista Michal Gera, vibrafonista a hráč na marimbu Radek Krampl a bubeník Filip Jeníček. ASPM v této podobě vydalo šest studiových alb, z nichž dvě (...až srdce usedá a Má vina) byla oceněna cenou akademie populární hudby Anděl.

„V loňském roce Jan Spálený vydal živé album Terčino milé údolí, které zaznamenává koncert Tria Jana Spáleného na tvrzi Cuknštejn v Terčině údolí u Nových Hradů v jižních Čechách. Obsahuje jeho nejoblíbenější skladby, které jsou zajímavým průřezem celé třiatřicetileté existence kapely. Právě na tomto základě bude stavět i program koncertu u nás v Malostranské besedě,“ doplnil David Pešek Dvořák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků