Hlavní obsah
Taneční workshop pro děti z dětského domova s Ivanou Jirešovou Foto: Archiv Nadačního fondu Hanky Kynychové

Taneční workshop dětí z dětského domova přišla podpořit řada známých osobností

V sobotu 26. srpna se v Kulturním centru Novodvorská v Praze konal taneční workshop určený pro děti z dětských domovů. Vše se odehrálo pod taktovkou známé cvičitelky Hanky Kynychové v rámci 11. ročníku oblíbeného projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou.

Taneční workshop pro děti z dětského domova s Ivanou Jirešovou Foto: Archiv Nadačního fondu Hanky Kynychové
Taneční workshop dětí z dětského domova přišla podpořit řada známých osobností

Děti se pod vedením profesionálů učily taneční a muzikálové choreografie, se kterými se představí na konci roku a zabojují o medaile. Učí se tak nejen pracovat s trémou, ale nabírají nové životní zkušenosti. Velmi dobře se uvědomují, že dobrých výsledků dosáhnou, pokud se budou poctivě připravovat.

Před jedenácti roky se zrodil projekt, kterému předcházela správná myšlenka, jak smysluplně a motivačně lze pomáhat dětem z dětských domovů. Prostřednictvím projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou se děti mohou věnovat různým stylům tance a muzikálovému herectví. Lekce připravili přední čeští tanečníci a choreografové v čele s Leonou Qašou Kvasnicovou, Petrou Parvoničovou, Markem Dědíkem známým ze soutěže StarDance a samozřejmě i Hanka Kynychová.

Ivana Jirešová předala dětem cenné rady ze soutěže Tvoje tvář má známý hlas a také zkušenosti ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde působí už dvanáct let. Lucie Benešová prozradila, že s trémou bojuje celý život. Kaira Hrachovcová doporučila dětem, aby si v takovém případě jednu konkrétní osobu, na kterou myslí. Ona prý v takové situaci myslí na svého kolegu Petra Čtvrtníčka, se kterým tvoří pár v seriálu Přístav.

Hanka Kynychová se pak dopustila malého faux pas, když Kaiře sdělila, že je doslova celá Milena z Přístavu. Herečka naštěstí má smysl pro humor a obě se tedy situaci zasmály. Herečka Šárka Vaculíková dětem vyprávěla o tom, jak se točí seriál Ulice, potvrdila, že jsou dobrá parta, ale i to, že ji tato práce opravdu baví.

Milan Peroutka si ve svém nabitém programu našel chvilku, aby děti podpořil a zazpíval jim. Projekt přišla podpořit také Olga Lounová či čerstvá maminka Míša Tomešová. Obě Hanku podporují už léta a snaží se být na každé její akci, pokud jim to pracovní povinnosti jen trochu dovolí.

Akci tradičně podpořil také elegán a moderátorská jednička Karel Voříšek, který je navíc patronem Dětského domova Staňkov. Projekt pro děti i Hanku dále podpořili: Radim Schwab, herečka Kristýna Janáčková, Radek Fišer, Filip Jankovič, Martin Ivanecký, Igor Šustr, Lucie Škrobalová či Honza Hönig nebo Petra Doležalová. Taneční workshop také podpořili tanečníci Jiří Minařík, Lukáš Prokop nebo Sofie Karochová Filippi, mezi lektory nechyběla také muzikálová zpěvačka Petra Slaninová. Děti přišel povzbudit i místostarosta Prahy 4 Ing. Zdeněk Kovářík, který dětem přinesl dárkový koš plný dobrot.

Přípravnou fázi 11. ročníku projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou organizátorka v krátkosti zhodnotila: „Děti musí vidět, že bez práce nejsou koláče, že se musí tvrdě dřít a makat. Je také fajn, že vidí a slyší, že i jejich oblíbení herci a zpěváci mají trému, stejně jako oni. Proto jsem moc ráda, že nás známé osobnosti chodí podporovat a jsou ochotni dětem předávat cenné rady a zkušenosti,“ vysvětlila organizátorka, proč na každou akci svojí nadace zve známé osobnosti.

Letošní finálové show se uskuteční v Praze na Žofíně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků