Hlavní obsah
Betlémské světlo v DPS Pilníkov Foto: Jaroslav Blažek

Také v Pilníkově přivítali Betlémské světlo

V sobotu 20. prosince odpoledním vlakem přijelo do Pilníkova Betlémské světlo. Motto letošního ročníku Betlémského světla se nese v duchu 14. kapitoly listu Římanům: Sdílení štěstí vám přinese pokoj.

Betlémské světlo v DPS Pilníkov Foto: Jaroslav Blažek
Také v Pilníkově přivítali Betlémské světlo

Betlémské světlo je plamínek každoročně zapalovaný před Vánoci v betlémské jeskyni, ve které se podle tradice narodil Ježíš Kristus. Tradice Betlémského světla byla obnovena sice již v roce 1986, ale do Pilníkova dorazilo potřetí a dovezli ho kurýři z trutnovského skautského střediska Hraničář Trutnov.

První zájemci si převzali Betlémské světlo již na pilníkovském nádraží. Další den kurýři zamířili do Domova pro seniory, kde obešli všechny jeho obyvatele a každému zvlášť popřáli veselé vánoce a předali přání vyrobené trutnovskými skautkami – světluškami z oddílu ABSAROK.

Nakonec navštívili dům s pečovatelskou službou, kde si většina obyvatel Betlémské světlo ráda převzala a ještě si zazpívali vánoční koledy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků