Hlavní obsah
pozvánka Foto: Barbora Janečková

Tajemství hradu Malenovice čeká na odhalení

Milovníci večerní romantiky budou mít i letos o prázdninách možnost procházet se starobylými prostorami hradu Malenovice mimo běžné návštěvní hodiny. Oblíbené noční prohlídky se budou konat v sobotu 18. července a v sobotu 15. srpna vždy od 20 do 23 hodin.

pozvánka Foto: Barbora Janečková
Tajemství hradu Malenovice čeká na odhalení

„Tématem nočních prohlídek je Tajemství hradu Malenovice, které odhalí každý, kdo zdolá prohlídkovou trasu až do konce v naší hladomorně,“ poodhaluje překvapení večera Magdalena Preiningerová z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

V setmělém hradě budou číhat místní strašidla a návštěvníci mohou sledovat i živé obrazy kostýmovaných postav. „Průvodce tentokrát nebude nablízku, hrad a jeho expozice si budou lidé procházet sami,“ upozorňuje Magdalena Preiningerová.

Noční prohlídky zpestří skupina historického šermu Berendal, která na dolním nádvoří ukáže nefalšované šermířské souboje. V malovaném sále budou ve vybrané společnosti předvádět ukázky historického tance v dobových kostýmech. A případné čekání na vstup do hradu bude návštěvníkům krátit ohňová show skupiny Fuerza del Fuego.

Vstupné na noční prohlídku je 60 Kč, děti od 6 do 15 let platí 30 Kč a odvážné děti do 6 let mají vstup zdarma. I kvůli nejmladším návštěvníkům začínají noční prohlídky už ve 20 hodin. Občerstvení zajišťuje stánek Dolce Vita. Noční prohlídky hradu Malenovice se konají za každého počasí.

Tajemnou atmosféru nočního hradu přibližuje zájemcům i nový videospot, ve kterém si hlavní roli motorkáře nocujícího na hradě Malenovice zahrál ředitel Muzea jihovýchodní Moravy Pavel Hrubec. Roli přísného kastelána ztvárnil skutečný kastelán Luděk Bubeník a vystupují zde i oblíbená hradní strašidla. Video je ke zhlédnutí na facebookových stránkách hradu Malenovice nebo Muzea jihovýchodní Moravy. Za sdílení je možné vyhrát soukromou večeři na hradě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků