Hlavní obsah
Rohanský Sychrov Foto: archiv NPÚ, úsp Sychrov

Sychrovský zámek je otevřený celoročně v seriálu nekončících přitažlivých akcí

Přišel konec října a na památkách se před návštěvníky, až na pár výjimek, zabouchla vrata a na návštěvu vás pak pustili až na jaře. To už neplatí, kasteláni si mohou podle uvážení možností objektu posunout konec sezóny sami.

Rohanský Sychrov Foto: archiv NPÚ, úsp Sychrov
Sychrovský zámek je otevřený celoročně v seriálu nekončících přitažlivých akcí

Někde budete mít možnost se přijít pokochat o adventu nebo o vánočních svátcích. To se kromě většinou slavnostně komponovaných prohlídek konají jarmarky, trhy a další kratochvíle. Letošní sezóna byla pro kastelány úspěšná, návštěvníci oproti loňsku přibyli.

Zámek Sychrov je přístupný celoročně, od listopadu denně od 10 do 14 hodin.

Pod názvem Šíleně smutná princezna budou 28. až 30. října probíhat na Sychrově pohádkové prohlídky. V hlavní roli tak opět bude zábava pro malé i velké milovníky pohádkových příběhů - nechte se vtáhnout do děje. Pohádkové prohlídky se uskuteční vždy od 10, 11, 13, 14, 15 hodin.

Čtyři ženy Karla IV.

V sobotu 29. října zámek zve na hudebně literární pásmo s divadelními prvky Lucemburský rok: Čtyři ženy Karla IV. – Kvaternita neboli čtvernost času. Účinkují: Karel IV. - Jan Potměšil, Blanka z Valois, Anna Svídnická, Anna Falcká, Alžběta Pomořanská - Jitka Nerudová. Vypravěči a hudební alchymisté - Václav Návrat (barokní housle) a Přemysl Vacek (arciloutna).

„Jde o dramatizaci naučného vyprávění o vztazích velkého českého krále Karla IV. s jeho postupně tragicky umírajícími čtyřmi manželkami a také o politických i duchovních souvislostech jeho pohnutého života v přesahu do naší, moderní doby,“ informovala mluvčí Sychrova Lucie Bidlasová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků