Hlavní obsah
Helena Vondráčková. Foto: Iveta Vartová

Své letošní turné Dlouhá noc Live uzavře Helena Vondráčková v pražské Lucerně

Sérii letošních koncertů nazvaných Helena Dlouhá noc Live uzavře Helena Vondráčková v neděli 22. prosince v pražské Lucerně. Za doprovodu zpěvaččiny doprovodné kapely Charlie Band vystoupí tentokrát v rolích hostů 4 Tenoři a Olga Lounová.

Helena Vondráčková. Foto: Iveta Vartová
Své letošní turné Dlouhá noc Live uzavře Helena Vondráčková v pražské Lucerně

Letošní rok zasvětila Helena Vondráčková nejen koncertnímu turné v Česku a Slovensku. Kromě toho vystoupila na velkých koncertech rádií Blaník, Čas a Impuls, na několika charitativních akcích (například Bílá pastelka) a v televizních pořadech (Snídaně s Novou, Všechnoparty, To se ví, Kapka naděje). Vedle toho zazpívala na Benefici klavíristy Pavla Větrovce nebo na gala večeru v Divadle Hybernia, kde slavil 45 let fotbalový klub Amfora.

V Německu převzala v lednu letošního roku prestižní ocenění za celoživotní dílo a přínos ve světě populární hudby. Na cenu ji nominoval významný hudební portál Smago!, který letos slaví 20. výročí od svého vzniku. Slavnostní večer proběhl v Berlíně.

V březnu pak byla hostem oblíbené televizní talkshow Riverboat, kterou vysílá německá televize MDR. V oblíbeném pořadu se vzpomínalo třeba její moderování legendárního hudebně zábavné show Ein Kessel Buntes, kde vystoupila celkem sedmkrát.

Velkou událostí se stala letos na jaře v pražském Divadle Broadway premiéra nového muzikálu Kvítek mandragory. V něm sice zpěvačka nevystupuje, zato je celý muzikál sestaven výhradně z jejích největších hitů.

Jak už ostatně řekla v několika rozhovorech, pro příští rok Helena Vondráčková plánuje novinkové album. To prozatím poslední se jmenovalo Dávno vím svý a vyšlo v roce 2017. Přineslo deset původních písniček v nostalgicky šansonové náladě a znamenalo určitý mezník. Přibližně v té době se ale objevilo i 5cd Diamantová kolekce. Jedinečný komplet přináší celkem 105 písní, ale pozoruhodné je, že nechybí ani devět nových nahrávek.

Patří k nim stěžejní píseň Jednou za život ze světového muzikálu Sunset Boulevard, další mimořádná píseň Vzpomínky z muzikálu Cats (nyní s textem Michaela Prostějovského, dříve píseň zpěvačka nazpívala s textem Eduarda Krečmara), skladba Já můj Bože, tebe vzývám z muzikálu Muž se železnou maskou, kde má roli královny Anny Rakouské, nový duet s Leonou Machálkovou Jsme si blíž, než se zdá, a dále tři filmové písně, k nimž napsal texty před lety Zdeněk Borovec (Zavolej, kdy chceš, Právě nám noc lásku dá, Dívej se tam, kde jsem já), ale které Helena Vondráčková nazpívala až v roce 2017.

Ostatně mezi nově natočenými skladby je i skladba Dvě malá křídla – tentokrát ale nazpívaná spolu se slovenskou vokální skupinou Fragile, ale nechybí tu ani písnička Matce své věř z amerického animovaného filmu Na vlásku, kde Helena Vondráčková nadabovala i nazpívala postavu mamá Gothel.

Další informace www.vondrackova.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků