Hlavní obsah
Prohlídka bylinkové zahrádky Foto: Gabriela Středová

Svatojánské slavnosti bylin na Vlčí Hoře oslaví příchod léta

Podesáté se na Vlčí Hoře v malebném Českém Švýcarsku konají Svatojánské slavnosti bylin. Oslavu letního slunovratu zahájí dnes večer rituál svěcení věnce. Na sobotu je připraven bohatý program pro malé i velké – hudba, divadlo, přednášky, tvůrčí dílny trh řemesel a regionálních výrobků.

Prohlídka bylinkové zahrádky Foto: Gabriela Středová
Svatojánské slavnosti bylin na Vlčí Hoře oslaví příchod léta

O tom, jak k nám naše tělo hovoří prostřednictvím nemocí, promluví v sobotu odpoledne přední český internista a rehabilitační lékař Jan Hnízdil, který se dlouhodobě věnuje komplexní a psychosomatické medicíně. Další přednášky, tentokrát nazvané Přednášky pod jasanem, se budou věnovat tématům živé stravy, Montessori jako metodě pro vzdělávání, dále zemědělství jako příležitosti k sociální proměně, nebo energetickému vlivu potravin na náš organismus.

Sobotní program se bude odehrávat souběžně na hlavním pódiu, kde se budou střídat hudební a divadelní představení, v přednáškovém sále přilehlých budov a také na unikátní permakulturní zahrádce, kde vedle komentovaných prohlídek najdete i laboratoř v přírodě, tvůrčí dílny pro děti i dospělé, ukázky řemesel, i masážní stany. O zdravotních potížích se pak můžete poradit s primářem Janem Miklánkem, lékařem a léčitelem, který se specializuje na alternativní medicínu.

Součástí slavností je i minitržiště, na kterém pořídíte přírodní kosmetiku, osobité rukodělné výrobky z textilu, kůže či dřeva a řadu produktů od lokálních výrobců. K dispozici budou i stánky s občerstvením, například vegetariánským.

Nechte se také zlákat k výletům do okolí – například na nedalekou rozhlednu na Vlčí Hoře, zdatnější turisté se mohou vydat na zříceninu hradu Krásný Buk či po Köglerově naučné stezce, která mapuje zdejší geologický vývoj.

Svatojánské slavnosti bylin připravilo Občanské sdružení Nobilis Tilia a konat se budou v areálu společnosti Nobilis Tilia, který najdete nedaleko městečka Krásná Lípa, v obci Vlčí Hora. Svěcení věnce startuje dnes večer v 17:30.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků