Hlavní obsah
Hrátky v Blatné Foto: Tomáš Bílek

Svatohorské gymnázium hrálo v Blatné

Malé svatohorské divadélko Gymnázia pod Svatou Horou ve spolupráci s Kiwanis klubem Příbram odehrálo poslední dubnový pátek pro babičky a dědečky z Domova pro seniory v Blatné Hrátky s čertem.

Hrátky v Blatné Foto: Tomáš Bílek
Svatohorské gymnázium hrálo v Blatné

Právě zdejší senioři se podílejí na šití a plnění terapeutických panenek pro Kiwanis. „Kiwanis panenka, “ říká prezident Kiwanis klubu Příbram Miloslav Hrábák, „je bílá látková loutka, vyrobená z bavlny, naplněná umělou střiží. Je kamarádem, který děti provází po celou dobu léčby. Každý malý pacient si může svou panenku vymalovat podle svého přání, a vyplnit tak dlouhý čas strávený v nemocnici. “

Zde by mohl článek skončit, kdyby to v pátek před představením nevypadalo, že se vůbec hrát nebude. Příčinou byla porucha automobilu s kostýmy, kulisami a technikou, které zůstalo stát se „zavařeným“ motorem asi v půli cesty. Nechyběl tedy adrenalin při překládání materiálu do náhradního auta, či boj s časem, který měli senioři na představení přesně určený.

Nakonec vše dobře dopadlo. Scéna a technika se postavily rekordně rychle, stejně tak rychle se převlékli do kostýmů herci. A hrálo se. Káča se v poslední scéně vrhla na krk Martinu Kabátovi a publikum odměnilo studenty Gymnázia pod Svatou Horou potleskem.

Další představení Hrátek bude součástí Muzejní noci v Hornickém muzeu Příbram 20. května a hrát se bude ve strojovně Ševčínského dolu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků