Hlavní obsah
Ostrava 21.12.2018 Děti v Městské nemocnici Ostrava navštívily studentky Ostravské univerzity. Dětem je představila paní učitelka Iveta Tomašovičová Foto: Josef Zajíc

Studentky Ostravské univerzity rozdávaly radost malým pacientům

V pátek 21. prosince v 10 hodin se na oddělení Dětského lékařství Městské nemocnice Ostrava objevily víly, které dětem ještě v pátek pobývajícím v nemocnici přišly udělat radost.

Ostrava 21.12.2018 Děti v Městské nemocnici Ostrava navštívily studentky Ostravské univerzity. Dětem je představila paní učitelka Iveta Tomašovičová Foto: Josef Zajíc
Studentky Ostravské univerzity rozdávaly radost malým pacientům

Studentky I. ročníku oboru psychologie Filozofické fakulty Ostravské univerzity se rozhodly, že navštíví oddělení Dětského lékařství v Městské nemocnice Ostrava a udělají svým vystoupením a dárky dětem radost. Po domluvě s vrchní sestrou Mgr. Janou Šadibolovou děti v pátek navštívily.

Děti do herní místnosti přivedly dvě učitelky - Iveta Tomašovičová a Blanka Luberová, které se starají jako speciální pedagožky o děti ve věku mateřské a základní školy. V nemocnici mají elokované pracoviště. Základnu na Speciální MŠ a ZŠ škole na Ukrajinské ulici 19 v Ostravě-Porubě.

Studentky si nejprve s dětmi zazpívaly řadu vánočních písniček. Na kytaru je doprovázela víla Maruška, zpívaly víly Anička, Anežka a Gabriela. Návštěvu dětí zorganizovala Kateřina Dlouhá. Po zpěvu následovala nadílka. 

Pro děti měly studentky připravenou hromadu plyšáků, knížek, pastelek a dobrých perníčků. Děti měly radost, oči jim zářily. Dárků bylo v tu chvíli více než dětí, ale tak jak říká maminka malého mravenečníka v knížce bajek Miloše Macourka Živočichopis: 

„Máme hodně mravenečků, ale to nevadí. Co sníme, sníme. Ostatní se mohou zavařit!!" Tak také o ty dárky sestřičky podělí jiné děti.

„Na dětském oddělení máme 68 lůžek a dvě jednotky intenzivní a resuscitační péče. Jsou zde pacienti od 6 do 18 let, z tohoto oddělení nám na Vánoce zůstanou jen tři děti, což je dobře. Dětem je nejlépe doma. Pak máme děti od šesti měsíců do šesti let a jednotku intenzivní péče 1 - kojenci, děti a jednotku intenzivní péče 2 - novorozenci,” informovala vrchní sestra Jana Šadibolová.

„O vánočních prázdninách se stane, že děti přicházejí s dýchacími či trávícími potížemi nebo také s úrazy, někdy máme práce dost,” dodala Jana Šadibolová.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků