Hlavní obsah
Foto: zámek Loučeň

Štědrý den s knížecí rodinou lze prožít na zámku Loučeň

O třetí adventní neděli 16. prosince v každou celou hodinu od 11 do 15 hodin mohou zájemci na zámku Loučeň prožít oživlé prohlídky s názvem Knížecí Štědrý den. V jejich průběhu nejen nahlédnou do vánočního zámku, ale zažijí i rozdávání dárků všem přítomným dětem.

Foto: zámek Loučeň
Štědrý den s knížecí rodinou lze prožít na zámku Loučeň

Knížecí rodina oslaví Štědrý den s návštěvníky zámku již v neděli 16. prosince. Na programu bude Knížecí Štědrý den čili speciální prohlídky, při nichž se budou porovnávat české a italské Vánoce, rozdávat dárky všem přítomným dětem a servírovat pečená vydra s omáčkou.

"Oživlé zámky s hranými hereckými vstupy pořádáme již od otevření zámku, zásadně ale jen při výjimečných příležitostech, jako jsou právě třeba svátky, vybraná výročí či vybrané zámecké slavnosti. Tentokrát nahlédneme pod veskrze rodinnou intimní pokličku oslav Štědrého dne," uvedla Kateřina Šrámková, jednatelka společnosti Loučeň, jež je provozovatelem zámku.

Zámeckými komnatami bude provádět kněžna Marie. Ta spolu se svým manželem, knížetem Alexanderem, synem Pašou a neteří z Řezna čeká u štědrovečerního stolu také svoji bezdětnou švagrovou, sestru svého chotě Alexandra, tetičku Karolínu. Na zámku se na Štědrý den bude servírovat pečená vydra na omáčce. A děti zvyklé žít jak v Itálii, tak i v Čechách budou polemizovat, jestli je lepší český Ježíšek, nebo italský Babbo Natale. Kdo že je to ten Babbo Natale? Přijďte se poučit a dovíte se.

Advent na zámku Loučeň vyvrcholí o poslední adventní neděli, 23. prosince, odpolední Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby v zámeckém kostele Nanebevzetí P. Marie a následným živým betlémem na nádvoří zámku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků