Hlavní obsah
Foto: Staré hrady

Staré Hrady lákají na Svatomartinské čokoládobraní i ochutnávku vín 

Podzimní slavnosti mladého vína z Moravy a Čech spojené se slavností horkých a studených čokolád mnoha druhů, chutí, barev a vůní pro děti připravil hrad a zámek Staré Hrady o víkendu 14. a 15. listopadu. Provázet je bude vinný a čokoládový jarmark i rytířské turnaje na počest svatého Martina.

Foto: Staré hrady
Staré Hrady lákají na Svatomartinské čokoládobraní i ochutnávku vín 

Oslavy spojené s otevíráním mladých vín pocházejí již z dob císaře Josefa II., kdy se na svátek svatého Martina, tedy 11. listopadu, začalo nalévat první víno nového ročníku z podzimní sklizně. Vínu se podle dne jeho oficiálního otevření říkalo víno svatomartinské. Tento den symbolizoval konec sklizně, završil zemědělský rok a oznámil začátek zimy. 

Podzimní slavnosti mladého vína spojené se slavností horkých a studených čokolád mnoha druhů, chutí, barev a vůní pro děti připravil také hrad a zámek Staré Hrady. 

„Akci Svatomartinské čokoládobraní jsme zvolili z toho důvodu, aby se výletem na Hrad a zámek Staré Hrady zabavila celá rodina - výlet pro děti i dospělé. Dospělí jistě ocení nabídku svatomartinských vín, ale i bohatý výběr klasických vín především od vynikajících moravských vinařů. Dětem i dospělým je určena nabídka kvalitní české čokolády jak v klasické podobě, tak i ve formě horké čokolády, ale i palačinek a různého pečiva s čokoládou, čokoládových pralinek atd., dále pak jarmark s tradičními výrobky, řemesly,” uvedla majitelka areálu a spisovatelka Petra Suková.

Prohlídka hradu a rytířské turnaje na počest sv. Martina

Svatomartinské čokoládobraní budou provázet velké rytířské turnaje na počest svatého Martina, vinný a čokoládový jarmark se vstupem volným i mnoho pohádkových překvapení při prohlídkách hradu.

„Návštěvníci budou mít na výběr ze tří prohlídkových okruhů - Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, Zámecké pohádkové sklepení a Hradní pohádková půda. Kromě této nabídky budou probíhat v časech od 12, 14 a 16 hodin Velké rytířské turnaje na počest sv. Martina. Na nádvoří bude též slavnostní pasování výherců Velké pohádkové soutěže na Ochránce starohradských pohádek,” dodala Petra Suková.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků