Hlavní obsah
Foto: zoo děčín

Společná zoovstupenka se vyplatí, nejde jen o peníze, hlavní je zážitek ze zvířat

Navštívit tři zoologické zahrady na jednu zlevněnou vstupenku se rozhodli zavést od roku 2016 v Ústeckém kraji. Navštívíte Zoo Děčín, Podkrušnohorský park v Chomutově a Zoo v Ústí nad Labem. V roce 2016 využilo této nabídky 248 zájemců, o rok později jich bylo o 561 více. Zvířata i cena táhnou.

Foto: zoo děčín
Společná zoovstupenka se vyplatí, nejde jen o peníze, hlavní je zážitek ze zvířat

Návštěvníci zaplatí nižší cenu než při součtu všech tří vstupů. Je určena dospělým osobám a dětem za 260 a 140 Kč. Soutěžní kupón odevzdalo v roce 2017 celkem 547 účastníků, což bylo o 371 více než v roce předešlém.

Zájem se pozvolna navyšuje

„Jak je vidět na počtu zakoupených vstupenek, každý rok se zájem zdvojnásobí. Jsme velmi rádi, že tolik návštěvníků má díky tomuto projektu možnost navštívit i zoologické zahrady na druhé straně kraje, než je jejich bydliště, a podívají se tak na další místa. To byl ten hlavní důvod, který nás před lety na myšlenku společné vstupenky vlastně přivedl,“ uvedl v neděli krajský radní pro cestovní ruch a regionální rozvoj Zdeněk Matouš.

Za slevu i hodnotné ceny

Letos se Ústecký kraj ve spolupráci s destinační agenturou Krušné hory a všemi zoologickými zahrady rozhodl, že ocení hned 10 návštěvníků. Ceny se tentokrát předávaly v areálu Podkrušnohorského zooparku Chomutov u bazénu s tuleni kuželozubými.

„Výhry jsou záměrně vybrány tematicky, z prostředí Krušných hor a blízkého okolí, a jsou zaměřeny spíše na zážitky,“ popsala ředitelka destinační agentury Eva Maříková. První cenou byl víkendový pobyt ve sportovním areálu na Klínech, druhou cenou je Offroad Safari v Krušných horách, třetí výherce získal zážitkový program krmení a kontakt se slony v ústecké zoo. Výherci na 4. a 5. místě dostanou finanční poukazy do restaurace a čokolaterie, ostatní si odnesli dárkové předměty – regionální produkty a dárky s propagačními předměty ze všech zúčastněných zoo.

Letošními motivy  jsou ryba, tuleň a tučňák

„Oblíbený projekt bude pokračovat i v letošním roce, dokonce mu bude věnována ještě větší mediální podpora, a to i za hranicemi kraje. Cílem je propagace nejen tří zajímavých turistických cílů, ale podpora návštěvnosti celého Ústeckého kraje. Projekt bude odstartován 1. dubna - a i v tomto roce čeká na návštěvníky společná vstupenka ve formě pohlednice a dárek v podobě originální magnetky. Motivem děčínské zoo je tentokrát klaun očkatý - oblíbený Nemo, v Chomutově tuleň kuželozubý a v ústecké zoo horká novinka – tučňák brýlový. Poděkování patří nejen vedení tří zoologických zahrad, ale také zástupcům Ústeckého kraje, odboru regionálního rozvoje a oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu za pomoc při přípravě, realizaci a zejména publicitě celé kampaně,” uvedla produktová manažerka Zoo Děčín Alena Houšková. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků