Hlavní obsah
Historická klášterní knihovna, vzácně dochovaná. Foto: Jaroslav Winter.

Speciální prohlídky odhalí návštěvníkům nepřístupné prostory broumovského kláštera

Národní kulturní památka broumovského benediktinského kláštera láká k návštěvě i v zimě, a to nejen na standardní prohlídkový okruh, otevřený a přístupný denně, ale i na speciální prohlídky Klášterem od sklepa po půdu.

Historická klášterní knihovna, vzácně dochovaná. Foto: Jaroslav Winter.
Speciální prohlídky odhalí návštěvníkům nepřístupné prostory broumovského kláštera

Zatímco běžné prohlídky odhalují návštěvníkům krásy klášterního kostela sv. Vojtěcha, vzácně dochované knihovny se 17 tisíci svazky knih nebo klášterního refektáře s unikátní kopií Turínského plátna, speciální prohlídky zavádějí zájemce i do sklepních prostor, nově opravených opatských sálů s výstavou Poklady z depozitářů, do revitalizovaného třetího patra a ve výčtu nechybí ani půdní interiéry. Prohlídky Klášterem od sklepa po půdu se konají v sobotu 18. a 25. února v 10 a 14 hodin.

„Tyto speciální prohlídky máme v nabídce už od loňského roku. Pro velký úspěch je opakujeme i letos, a to obvykle v zimních měsících - částečně i proto, abychom upozornili na to, že klášter je otevřen celoročně. Prohlídky bývají vyprodané, proto doporučujeme telefonickou nebo emailovou rezervaci míst,“ uvedla Dana Černotová, vedoucí prohlídkových okruhů.

Kapacita prohlídek je omezená. Rezervovat místa lze na emailu prohlidky@broumovsko.cz nebo na telefonním čísle 734 443 161. Vstupné na prohlídky je 170 korun pro dospělé a 110 korun pro děti a seniory.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků