Hlavní obsah
Přecenění schopnosti řidiče a zimní podmínky mohou končit s velkým štěstím jen s vozidlem v nečekané pozici na střeše. Foto: PčR Jablonné n.O.

Sníh a led přináší nejen zimní radovánky, ale i nepříjemné situace

Měnící se klimatické podmínky během 24 hodin nejsou stále dostatečnou výstrahou pro některé řidiče. Policie ČR Pardubického kraje je tak nucena řešit nehody, které se zbytečně stávají z důvodu neopatrné jízdy řidičů.

Přecenění schopnosti řidiče a zimní podmínky mohou končit s velkým štěstím jen s vozidlem v nečekané pozici na střeše. Foto: PčR Jablonné n.O.
Sníh a led přináší nejen zimní radovánky, ale i nepříjemné situace

Letošní zima přináší ukázku všech možných podmínek tohoto období a tak i oteplení konce prvního únorového týdne si vyžádalo přizpůsobit se nové situaci. Komunikace, byť chemicky ošetřené, vyžadovaly zvýšené opatrnosti, rozbředlý sníh v okolí cest se měnil v nevyzpytatelné kaluže.

Tuto skutečnost nevzal v pátek 3. února ve večerních hodinách na vědomí jednapadesátiletý řidič osobního auta Opel Zafira. Na silnici č.I/11 za Jablonným nad Orlicí nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a profilu komunikace a v zatáčce vyjel mimo silnici a sjel dolů z přilehlého prudkého svahu, kde auto skončilo na střeše. Naštěstí se nezranil, na místě provedená dechová zkouška příslušníky PČR měla pozitivní výsledek 0,81 promile alkoholu.

V ranních hodinách téhož dne došlo i k nehodě v Ústí nad Orlicí. V blízkosti dětské polikliniky se střetlo osobní vozidlo se zaparkovaným Fiatem Stilo. Řidičem zatím nezjištěného vozu byl poškozen levý bok tohoto auta. Neznámý řidič událost nenahlásil a z místa nehody ujel.

Další případ tohoto dne, který sice nesouvisí s klimatickými podmínkami, ale s lidským vandalismem a zbytečně tak zaměstnává PČR v rizikovém zimním období, se udál na parkovišti u diskoklubu Audio na ulici U Teplárny v České Třebové. Zatím nezjištěný pachatel z nepochopitelných důvodů užitím násilí urazil zpětná zrcátka a poškodil troje dveře na zaparkovaném vozidle Seat Ibiza. Čin se škodou asi 10 tisíc korun je kvalifikován jako přečin poškození cizí věci s trestní sazbou až jeden rok vězení.

Případy jsou varováním a výzvou pro všechny řidiče i další účastníky silničního provozu, aby bedlivě dbali své bezpečnosti i dodržování všech pravidel dopravní situace v souvislosti se ztíženými zimními podmínkami, a zároveň si všímali i trestné činnosti prováděné v okolí.

Šťastný návrat domů je přáním, ale i zásluhou každého jedince.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků