Hlavní obsah
Celková délka rekonstruované silnice je 7,4 km. Foto: KÚ Plzeňského k.raje

Silnice mezi Všeruby a Chudenínem se dočkala rekonstrukce

V pátek 5. prosince byl slavnostně otevřen silniční úsek mezi Všeruby a Chudenínem na Plzeňsku, kde byl nově rekonstruován povrch silnice a osazeno nové dopravní značení.

Celková délka rekonstruované silnice je 7,4 km. Foto: KÚ Plzeňského k.raje
Silnice mezi Všeruby a Chudenínem se dočkala rekonstrukce

"V samotném závěru roku 2014 byly předány do provozu tři zrekonstruované silniční úseky ve venkovských částech Plzeňského kraje. Po úseku Pernolec – Přimda na Tachovsku a turisticky významné silnici mezi Gerlovou Hutí a Hartmanicemi na Šumavě v okrese Klatovy byl v pátek oficiálně zahájen provoz na silnici II/190 mezi Všeruby a Chudenínem na rozhraní domažlického a klatovského okresu," uvedl při slavnostním zahájení náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro dopravu Jaroslav Bauer.

Rekonstrukce spočívala v recyklaci stávajících konstrukčních vrstev za studena s přidáním cementového a asfaltového pojiva. Po zrecyklování konstrukčních vrstev došlo k urovnání a následnému zhutnění povrchu. Součástí stavby byla rovněž stavební úprava propustků, stávajících sjezdů, rozjezdů křižovatek, obnova dopravního značení a čistění příkopů. Rekonstrukce vozovky respektovala v celé délce stávající šířkové a výškové poměry.

Rekonstrukcí došlo k zesílení konstrukčních vrstev a zvýšení únosnosti komunikace. Nové svislé dopravní značení představuje 25 dopravních značek, vozovka je vybavena i 400 ks nových směrových sloupků.

Celková délka rekonstruované silnice je 7,4 km. K financování nákladů ve výši 24,2 miliónu Kč využil Plzeňský kraj 100% finanční dotaci z evropských fondů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků