Hlavní obsah
seniory přišel povzbudit i primátor Foto: Jana Matějíková

Senioři z Frýdku-Místku si užívali své hry

Ve Frýdku-Místku se v polovině června konaly tradiční Hry seniorů. Zúčastnili se jich klienti sedmi místních organizací - Domova pro seniory, Centra pečovatelské služby, Penzionu pro seniory, Městské organizace Svazu důchodců ČR, Charity, Domova se zvláštním režimem Beskyd a hostitelského hospice.

seniory přišel povzbudit i primátor Foto: Jana Matějíková
Senioři z Frýdku-Místku si užívali své hry

Organizace se v pořádání her střídají. Letos se konaly pod taktovkou hospice. Hostitel pro všechny přítomné připravil zajímavý program, a zahájení bylo v skutku výjimečné. Ředitel hospice Jan Jursa zahájení pojal ve sportovním stylu a jako držitel černého pásku v bojovém sportu taekwon-do předvedl poutavé ukázky přerážení desek, chůzi po rozbitém skle a téměř fakírské poležení na desce s hřebíky.  

Na soutěžním odpoledni byla přítomna asi stovka účastníků. Soutěžících bylo 21, z každé organizace tři. Podpořili je ostatní klienti daných zařízení, ale také dobrovolníci a zástupci organizace ADRA a střední zdravotnické školy.

„Soutěžící soupeřili v šesti disciplínách, a to hodu na přesnost, zapínaní látek na rychlost, hodu na plechovky, poznávání koření podle čichu, v papírovém bludišti a také hledání něčeho v něčem, přesněji malých předmětů ve fazolích,” upřesnil ředitel hospice Jan Jursa.

Vítězství získali klienti Penzionu pro seniory Frýdek-Místek, na druhém místě se umístili reprezentanti z Centra pečovatelské služby Frýdek-Místek a na bronzové příčce družstvo z městské organizace Svazu důchodců ČR. Jednotlivým účastníkům byly náměstkem primátora Richardem Žabkou a ředitelem hospice Janem Jursou předány účastnické listy a vítězům medaile, diplomy, dárkové balíčky od sponzorů a sladké překvapení ve formě dortu.

Celý program komentoval Honza Gavelčík, hudební doprovod zajistila kapela Bez Napětí a taneční skupina ACTIV zpestřila program kulturním vystoupením. Na tvářích seniorů bylo poznat, že si atmosféru her užívají. Ke skvělé atmosféře přispěly i studentky Střední zdravotnické školy Frýdek-Místek, které mimo to, že pomáhaly s organizací, tak i ve volných chvílích spontánně zatančily a k tanci strhly i seniory a seniorky.

Úsilí na přípravě Her seniorů se zúročily v bezchybné organizaci, dobré náladě všech zúčastněných, výborném občerstvení a spokojených soutěžících.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků