Hlavní obsah
Oční centrum AGEL se otevřelo veřejnosti, všichni příchozí podstoupili základní oftalmologická vyšetření. Foto: archiv Agel

Šedý zákal i hnisavý zánět spojivek odhalil den otevřených dveří

Několik desítek zájemců využilo možnosti prohlédnout si prostory Očního centra Agel v Ostravě - Vítkovicích a nechat se na Dni otevřených dveří bez předchozího objednání vyšetřit oftalmologem. Zájem lidí zdravotníky potěšil, zachycené výsledky už méně.

Oční centrum AGEL se otevřelo veřejnosti, všichni příchozí podstoupili základní oftalmologická vyšetření. Foto: archiv Agel
Šedý zákal i hnisavý zánět spojivek odhalil den otevřených dveří

Listopadový den otevřených dveří potvrdil důležitost pořádání podobných preventivně-osvětových akcí. Všem příchozím byla provedena základní oční vyšetření, a to měření nitroočního tlaku bezkontaktní metodou a orientační stanovení dioptrií autorefraktometrem.

„U třech pacientů jsme zachytili šedý zákal, čtyři měli zvýšený nitrooční tlak, tedy i vyšší riziko zeleného zákalu. Ale výjimkou nebyly ani akutní problémy – jeden příchozí měl dokonce hnisavý zánět spojivek,“ uvedla Ing. Eliška Brunclíková, obchodní manažerka Očního centra Agel. Návštěvníci velmi ocenili, že měli prostor pro diskusi a sdělení svých potíží.

Všichni lidé, kteří už brýle nosí, na akci využili služby optiky a optometristky. Nechali si překontrolovat své stávající brýle a ty také ultrazvukem vyčistit. „Den otevřených dveří nám potvrdil význam těchto preventivních vyšetření i jisté osvěty. Podobné akce rozhodně mají smysl, a proto bude Oční centrum Agel v těchto aktivitách i nadále pokračovat,“ míní Ing. Brunclíková.

Oční centrum Agel, které sídlí v Ostravě v areálu Vítkovické nemocnice, je specializované na refrakční operace a chirurgii předního segmentu oka, zejména operace šedého zákalu. Kromě operační péče poskytuje komplexní diagnostickou péči na úrovni současných poznatků medicíny, diagnostiku a léčbu zeleného zákalu a onemocnění sítnice. Oftalmologové zde ročně ošetří 27 tisíc klientů. Kromě areálu Vítkovické nemocnice se samostatné ambulance očního centra nachází také ve Vítkově.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků