Hlavní obsah
4. srpna vystoupí na Sedmihorském létě Honza Nedvěd Foto: Jitka Maděrová

Sedmihorské léto rozezpívá největší česká folková legenda

Hudební a divadelní Sedmihorské léto čeká ve čtvrtek 4. srpna další legenda. Jan Nedvěd, jehož písně se zapsaly do zpěvníků a patří mezi stálice nejen k táborákům, se po dvou letech odpočinku vrací na koncertní pódia. Zároveň v Sedmihorkách svým koncertem oslaví 50 let na hudební scéně.

4. srpna vystoupí na Sedmihorském létě Honza Nedvěd Foto: Jitka Maděrová
Sedmihorské léto rozezpívá největší česká folková legenda

Po dvou letech odmlky, kdy se věnoval především skládání a odpočinku, se nyní tento oblíbený zpěvák a hudebník rozhodl vyslyšet přání svých fanoušků a znovu se postavit na „prkna“, kde vystupuje už 50 let. Za tuto dobu vydal přes dvě desítky alb.

V rámci Sedmihorského léta vystoupí v doprovodu Jindry Koníře a Pavla Helana a zazpívá své největší hity jako Stánky, Na kameni kámen, Indiana, Ptáčata a další krásné písně, které znají všechny generace.

Jan Nedvěd (1946) je jeden z nejvýznamnějších českých folkových a trampských písničkářů. Svou hudební kariéru zahájil v beatových kapelách (The Three Long Fingers, The Preachers), ve kterých působil společně se svým bratrem Františkem. Spolu s ním zakládá v roce 1972 trampskou skupinu Toronto, která je později nucena změnit jméno na "méně závadné" Brontosaury. Kromě Brontosaurů, působil Jan Nedvěd souběžně (až do roku 1988) u skupiny Spirituál kvintet.

Minulý týden - ve čtvrtek 28. července - byla na programu Sedmihorského léta situační komedie divadla Palace Rodina je základ státu. Hlavní role se bravurně zhostil Miroslav Etzler, jehož výkon téměř dvou hodin na pódiu v zimním oblečení, je hodný obdivu.

Děj se odehrává o Vánocích, a proto není divu, že si herci v letním počasí doslova užívali kožichy, svetry a několikavrstvé oblečení. Situační humor pak skvěle doplňovali Etzlerovi herečtí kolegové a kolegyně. Areál festivalu se tak celý večer otřásal smíchem a dobrou náladou. Atmosféru i prostředí Sedmihorského léta si po vystoupení pochvalovali i samotní vystupující.

Tím ale Sedmihorské léto nekončí. Čekají ho, kromě zmíněného koncertu Honzy Nedvěda, ještě další dvě akce. Ve čtvrtek 18. srpna vystoupí oblíbený Bohumil Klepl ve svém one man show Vysavač.

Titul z pera Patrika Hartla je o zamilovaném uklízeči z nákupního centra. Pokud máte chuť nechat si vysát každodenní starosti z hlavy, přijďte se podívat na tuto romantickou komedii plnou vtipných eskapád, neuvěřitelných hrdinských kousků, trapných nárazů na držku a snění. Výjimečný komediální talent Bohumila Klepla v osvěžujícím milostném příběhu, který vás zaručeně příjemně naladí.

Pro milovníky lidové písně je na neděli 28. srpna připraven koncert Veselé Trojky Pavla Kršky. Tři dlouholetí kamarádi z Černé Hory - Pavel Krška (heligonka), Miroslav Hrdlička (klávesy) a Jaromír Kozelek (akordeon), kteří celý život hráli muziku pro široké vrstvy posluchačů, se dostali do důchodového věku, a tak nyní tvoří a hrají pro všechny, kteří si rádi poslechnou českou lidovou písničku. Hlavní náplní je skládání vlastních písní s důrazem na pěkný text. Veselá trojka je známá především z TV Šlágr, kde patří mezi nejhranější a nejoblíbenější kapelu. Koncertují nejen v České republice, ale i na Slovensku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků