Hlavní obsah
Jiří Malina mladší Foto: Martina Žáčková

Saunér Wellness Horal se stal na Mistrovství ČR Objevem roku

O tom, že jablko opravdu nepadá daleko od stromu, přesvědčili saunéři relaxačního centra Wellness Horal Velké Karlovice porotce i návštěvníky Mistrovství ČR v saunových rituálech SaunaFest, které se konalo 14. – 16. března v Cedrus Spa Kunětická Hora.

Jiří Malina mladší Foto: Martina Žáčková
Saunér Wellness Horal se stal na Mistrovství ČR Objevem roku

V konkurenci 16 saunérů se úspěšně prosadili dva zástupci Wellness Horal - Jiří Malina starší a jeho 19letý syn Jirka, kteří získali 4. a 5. místo. Jiří Malina mladší navíc od poroty převzal cenu Objev roku 2014 a obsadil ještě 10. místo v další soutěži SaunaFestu – Velké ceně ČR s mezinárodní účastí, jíž se účastnili i přední saunéři ze zahraničí.

V porotě, která ocenila výkon Jiřího Maliny titulem Objev roku, zasedli nejen čeští odborníci, ale také mj. pořadatel mistrovství světa Patrick Lenhart z Rakouska.

„Velmi nás zaujalo, že ačkoli Jiří Malina mladší zatím nepracuje jako profesionální saunér a věnuje se rituálům jen ve volném čase, zvládá je tak výborně, že se při své první soutěži dokázal probojovat mezi špičku. To je úctyhodné, má před sebou slibnou budoucnost,“ uvedl jeden z porotců, ředitel SaunaFestu Pavel Hofrichter z České sociace wellness. „Nejen v rámci České republiky jsem se osobně ještě nesetkal s tím, že by se saunovými rituály takto úspěšně zabývali zástupci dvou generací jedné rodiny,“ doplnil.

Saunér Jiří Malina starší je nejzkušenějším saunérem Wellness Horal. Stál u zrodu saunových rituálů ve Velkých Karlovicích v roce 2011 a má za sebou i zkušenosti ze soutěží v tuzemsku i zahraničí. Devatenáctiletý Jiří Malina mladší, který bude letos maturovat na Střední škole informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově pod Radhoštěm, působí ve Wellness Horal dva roky, začínal na pozici plavčíka.

„Přivedl mě sem táta, ve Wellness Horal tehdy sháněli brigádníky - plavčíky. Když jsem tam pak poprvé uviděl jeho saunové rituály, hned mě to chytlo a začal jsem se je učit. Základy práce s ručníkem mi dal táta a další inspiraci jsem čerpal na youtube, na záznamech ze světových soutěží. Saunové rituály mě baví, po maturitě bych se jim určitě chtěl dál věnovat,“ prohlásil mladý saunér.

Saunové rituály jsou ve střední Evropě novinkou posledních let a postupně si nachází cestu i do tuzemských wellness center. Profesionální saunéry zatím zaměstnává jen pár center v zemi. Wellness Horal patří mezi centra s nejširší a nejčetnější nabídkou rituálů v ČR, navíc je hostům poskytuje zdarma.

„Když jsme před třemi lety začínali, nabízeli jsme tři rituály denně, které obstarával jeden saunér. Od té doby se rituály staly hitem, mnozí hosté k nám jezdí cíleně kvůli nim. Abychom uspokojili poptávku, dnes organizujeme až devět rituálů denně a střídá se při nich šest saunérů. Letos v únoru jsme dokonce zaznamenali rekord – naše rituály navštívilo 2991 hostů. Ocenění na SaunaFestu nás velmi potěšilo. Je pro nás potvrzením, že v kvalitě rituálů jdeme správným směrem. Přivezli jsme si navíc spoustu nové inspirace a nápadů, které v péči o naše hosty určitě využijeme,“ uvedl Martin Pařízek, ředitel Wellness Horal, které je součástí karlovického hotelu Horal v Resortu Valachy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků