Hlavní obsah
Roztančené jeviště - Souboj divadel Praha, tisková konference 17. 1. 2018 Foto: Petr Mráček

Roztančené jeviště – Souboj divadel Praha proběhne na Smíchově

Autorský projekt Tanečních kurzů Martina Šimka & Terezy Řípové byl odstartován v roce 2016 v Městském divadle Mladá Boleslav. Dvojice tanečníků se však tento rok rozhodla připravit podobný koncept i pro Prahu, a proto představuje Roztančené jeviště – Souboj divadel Praha.

Roztančené jeviště - Souboj divadel Praha, tisková konference 17. 1. 2018 Foto: Petr Mráček
Roztančené jeviště – Souboj divadel Praha proběhne na Smíchově

V pražském klání se do projektu nezapojí jen jediné divadlo, ale rovnou osm pražských scén. Mezi zúčastněná divadla patří: Dejvické divadlo, divadlo Semafor, Divadlo v Celetné, X10 – Strašnické divadlo, divadlo Broadway, divadlo Kalich, Divadlo na Vinohradech a Divadlo v Rytířské. Projekt je pořádán ve spolupráci se Švandovým divadlem na Smíchově, kde také proběhne v sobotu 10. března finálový večer.

Každý ze soutěžících herců a hereček si dle konceptu projektu na tiskové konferenci (17. ledna) vylosoval standardní a latinskoamerický tanec, které pak po boku profesionálních tanečníků natrénují.

Na tiskové konferenci se třeba David Gránský svěřil, že se snad konečně naučí tancovat, i když tanec na škole měl povinně. Se smíchem dodal, že pokud by nebyl herec a zpěvák, určitě by teď tančil v Národním divadle. To Milan Peroutka rád přijímá výzvy a proto do tohoto projektu šel. Všichni soutěžící se shodli na tom, že na tréninky i samotný finálový večer se moc těší a náležitě si vše užijí.

Porota je v projektu Roztančeného divadla „pseudoodborná“, jelikož se z větší části skládá z osobností různých oblastí (divadlo, různé druhy tance, zpěv, film, sport, žurnalistika, ad.). Porota má sice za úkol kriticky nahlédnout jednotlivé taneční show a zhodnotit je, avšak přednější je pro projekt, aby porota diváky bavila a nastínila jim pohled lidí z různých oborů (či případně propojení se zážitky z vlastního působení např. v televizním pořadu ČT 1 StarDance).

Mezi porotce prvního pražského ročníku zasednou např. Veronika Lálová, Daniela Drtinová, Dana Morávková, ad. Moderátory finálového večera jsou Tereza Kostková a Libor Bouček. 

Na závěr večera jsou pak vyhlášena tři místa: třetí místo – vítěz tipovací soutěže, druhé místo – divácký vítěz (na základě hlasování během finálového večera) a první místo – hlavní vítěz/vítěz poroty. Vstupenky na finálový večer můžete zakoupit na pokladně Švandova divadla.

Projekt je možné sledovat na sociálních sítích Instagram (@roztancenedivadlo), Facebook (Roztančené divadlo aneb Když herci tančí), webové stránky (www.roztancenedivadlo.cz), kde všude bude spuštěna tipovací soutěž. Ze všech sečtených hlasů vzejde právě vítěz tipovací soutěže.

V prvním ročníku Roztančené jeviště – Souboj divadel Praha budou soutěžit tyto páry:

Lucie Černíková + Jakub Necpál (Divadlo Semafor) – Valčík + Rumba

Šárka Vaculíková + Ondřej Borský (Divadlo na Vinohradech) – Quickstep + Jive

Tereza Rumlová + František Kopecký (Divadlo V Celetné) – Waltz + Paso Doble

Klára Melíšková (ze zdravotních důvodů odstoupila, jméno náhradnice ještě není známé) + Martin Šimek (Dejvické divadlo) – Waltz + Samba

David Gránský + Zuzana Šťastná (Divadlo Broadway) – Quickstep + Cha Cha Cha

Jakub Gottwald + Tereza Šimáčková (X10 – Strašnické divadlo) – Slowfoxtrot + Rumba

Jaromír Nosek + Libuše Hybšová (Divadlo v Rytířské) – Slowfoxtrot + Samba

Milan Peroutka + Tereza Řípová (Divadlo Kalich) – Tango + Jive

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků