Hlavní obsah
Galerie Přerov zorganizovala tvořivé dílničky pro děti a ještě vyslala i mamuta Čendu Foto: Ladislav Štulpa (www.fotostulpa.cz)

Rodinné centrum Sluníčko v Přerově oslavilo 20. výročí od svého vzniku karnevalem

Neděle 10. února byla ve znamení oslav. V sobotu 16. února totiž uplyne přesně 20 let od doby, kdy byl spolek starající se o Rodinné centrum Sluníčko v Přerově (dříve Mateřské centrum Sluníčko) založen. Zakladatelkou byla MUDr. Andrea Dutková.

Galerie Přerov zorganizovala tvořivé dílničky pro děti a ještě vyslala i mamuta Čendu Foto: Ladislav Štulpa (www.fotostulpa.cz)
Rodinné centrum Sluníčko v Přerově oslavilo 20. výročí od svého vzniku karnevalem

Oslava takového výročí samozřejmě musela být ve velkém stylu. Vzhledem k tomu, že je tu centrum především pro děti, nemohly ani ony na oslavě chybět. Oslava tak byla spojena s každoročním karnevalem.

Karneval se konal v Divadelním klubu Véčko v Přerově. Hlavní program zajišťoval již osvědčený Šašek Viky, který svým vystoupením bavil nejen děti, ale i dospělé. Potkat jste tu mohli roztodivné bytosti jako byli kostlivci, piráti, pirátky, princezny, rytíři, pavoučci, ale také makovou panenku, motýla Emanuela, makovici nebo třeba čajový sáček.

Součástí akce byla i bohatá tombola. První cenu do tomboly, krásný dort s logem centra, věnovala přerovská cukrářka Martina Tovaryšová.

Atmosféra v sále byla opravdu skvělá, děti si karnevaly užívaly na maximum. Kromě programu Šaška Vikyho byly pro děti ve spolupráci s Galerií Přerov připraveny i tvořivé dílničky, malování na obličej a také se na ně přišel podívat i mamut Čenda.

Vzhledem k tomu, že je Rodinné centrum Sluníčko nezisková organizace, neobejde se bez sponzorů, kteří přispívají na provoz, ale i třeba cenami pro děti do soutěží. V této souvislosti je nutné zmínit zejména Statutární město Přerov a Olomoucký kraji za to, že centrum finančně podporují a pomáhají tak v jeho činnosti. Mezi další podporovatele a sponzory centra patří společnost Arriva Morava, a. s., Galerie Přerov, Pekárna Racek, pojišťovna VZP, ČMSS a také fotograf Ladislav Štulpa, který je autorem krásných fotek z karnevalu.

Historie

Rodinné Centrum Sluníčko v Přerově funguje již od roku 1999, kdy sídlilo na Želatovské ulici. Od roku 2006 získalo větší prostory v ulici Sokolská, kde sídlí dodnes.

Je to neziskové zařízení určené pro vzájemné setkávání rodin s dětmi. Návštěvníkům umožňuje trávit jejich společný volný čas aktivně. Zprostředkovává vzdělávací a poradenské aktivity pro rodiče a děti. Podporuje totiž zdravé fungování rodin a pomáhá i rodinám neúplným. 

O Rodinném centru Sluníčko

O chod centra se stará parta prima maminek převážně na mateřské či rodičovské dovolené, která ve svém volném čase s nadšením, láskou a bez nároku na honorář provozuje Rodinné centrum Sluníčko v Přerově, z. s.

Svým snažením v rámci centra podporují úzký vztah mezi dítětem a matkou, případně otcem či prarodiči. Chtějí, aby rodiče trávili s dětmi čas plnohodnotně a aktivně. Děti si proto s mámou a tátou nejen hrají, ale mohou společně využít také širokou nabídku dalších činností.

Jedním z hlavních cílů je i prevence sociálního vyloučení rodičů na mateřské či rodičovské dovolené. Především maminky v centru navazují nové přátelské vztahy. Mohou sdílet s ostatními své starosti, najít radu na řešení náročných situací, které mateřství přináší. Bezpečné zázemí zde nalézají i děti s hendikepem. Kromě provozování rodinného centra rovněž pořádají jednorázové akce pro rodiny. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků