Hlavní obsah
Janka Podoláková alias Beego na letošním jedenáctém ročníku kralupského happeningu Zelenej zákal. Foto: Martin Tlustý

Se začínajícím podzimem se na plakátovacích plochách objevily letáky s celou řadou pozvánek na dvoj i trojkoncerty začínajících, jakož i renomovaných rockových kapel. Všichni si totiž chtějí zahrát, často klidně i úplně zadarmo. Konkurence mezi punkovými a rockovými kapelami je totiž víc než velká.

Janka Podoláková alias Beego na letošním jedenáctém ročníku kralupského happeningu Zelenej zákal. Foto: Martin Tlustý
Rockové pátky na Kralupsku

Již v pátek 2. listopadu vystoupí v kralupském klubu Ponorka hned dvě známé a oblíbené kapely. Hlavně pánové se jistě už těší na anglicky zpívající Slovenku Janku alias Beego, blonďatou zpěvačku plnou energie, frontmanku punkrockového kvarteta Dirty Blondes. Tato oblíbená kapela vystupovala jak na posledním Kralupském majálesu, tak rovněž na happenigu Zelenej zákal. Kvarteto právě vydalo zbrusu nový klip s názvem Gold Digger

Ve druhé části koncertu vystoupí již téměř zdomácnělé Lety mimo, tedy zpěvák a basák Looky, kytarista Cvanc a bubeník Maštěnka. Trio mělo během let na Kralupsku už slušnou řádku vystoupení, většinou jako hlavní kapela. Letos na jaře Letům vyšlo po třech letech neustálého koncertování nové EP Playback.

V pátek 2. listopadu se však bude rovněž rockovat ve Veltrusech. V sálku restaurace Na Závisti vystoupí lokální walchrocková legenda Vlasatý žárovky spolu s kapelou Rozkouřenej Cipísek. Vstup má být zdarma. Žárovky za sebou mají již dvacetiletou a poctivě vydřenou koncertní historii, naopak Cipísek složený z pánů kolem čtyřicítky je sice úplně nový bigboš s frontmanem Jirkou Richterem, který ovšem rád zpívá staré oblíbené pecky. Obě kapely letos vystoupily na happeningu Zelenej zákal.

O týden později, v pátek 9. listopadu vystoupí večer v kralupské Ponorce hned tři kapely, a to Exit-18, Besters a The Body Talks. Vstup na tento trojkoncert bude prý rovněž zdarma.

Exit-18 má za sebou tři roky vystupování, repertoár kapely je složen od rocku přes latinu až po blues, občas tam zazní i něco z funky a jazzu. Za mikrofonem bude opět stát zpěvačka Eli alias Helena Kopolovičová z Velvar.

Další kapela, The Besters, je pražské kvinteto hrající tzv. vintage rock, jakož i styl rockabilly. Na repertoáru mají celou kupu skladeb, které vás vrátí o třicet let nazpět.

Třetí kapelou prý budou místní The Body Talks, kteří hráli před rokem na veltruském Libušení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků