Hlavní obsah
Richard Pachman a Dita Hořínková. Foto: archiv Richard Pachman

Richard Pachman a Dita Hořínková absolvují šňůru Vánoční koncerty 2018

Tradiční adventní koncerty skladatele a zpěváka Richarda Pachmana a muzikálové herečky a zpěvačky Dity Hořínkové se letos konají v patnácti místech České republiky, a to mezi 24. listopadem a 20. prosincem.

Richard Pachman a Dita Hořínková. Foto: archiv Richard Pachman
Richard Pachman a Dita Hořínková absolvují šňůru Vánoční koncerty 2018

Mezi zastávkami nechybí Praha, Slaný, Zruč nad Sázavou, Louny, Jičín, Kutná Hora, Klášterec nad Ohří, Týnec nad Sázavou, Ústí nad Orlicí, Olomouc, Prostějov, Říčany, České Budějovice i Pohádková kovárna v Selibově.

Výtěžek z koncertů je věnován Dětskému domovu ve Strančicích. Diváci si poslechnou nejen adventní písně a koledy, ale mohou se seznámit i s písněmi z nového Vánočního alba, které k turné vychází a které obsahuje původní autorské Pachmanovy skladby i úpravy starých koled. Album jeho posluchačům přináší předvánoční náladu nejen díky hlasům obou aktérů, ale i díky neobvyklým nástrojům, jakým je například Sundrum.

„Jedná se o naše osmnácté společné adventní turné s Ditou Hořínkovou. Jako dárek jsme našim posluchačům letos připravili kolekci adventních písní na Vánočním albu, přičemž většina z nich na koncertech zazní. Velmi se na naše předvánoční publikum těšíme. Jsme rádi, že kromě destinací, kam jezdíme roky a kde jsme vytvořili jakousi tradici našich adventních koncertů, máme letos na programu i místa, kde budeme zpívat poprvé. Vedle Slaného a Týnce nad Sázavou je to i koncert, kterým uzavíráme naše turné v Českých Budějovicích. Rovněž po skončení adventních koncertů již tradičně navštívíme Dětský domov ve Strančicích, kam přivezeme již po osmnácté finanční výtěžek z koncertů. To je vedle radosti ze samotného zpívání druhá veliká radost,“ uvedl zpěvák a hudební skladatel Richard Pachman.

Další informace: www.richardpachman.cz, www.pachman.cz, www.facebook.com/richardpachman 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků