Hlavní obsah
Pohled ze sjezdovky Razula do údolí Foto: archiv Ski areálu Razula

Razula nabídne večerní lyžování a svezení skibusem do areálu zdarma

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích rozšíří od 26. prosince provozní dobu také o oblíbené večerní lyžování. Dalším vylepšením služeb se stane skibus ze severu Moravy. Zvláštní autobusový spoj začne jezdit 26. prosince a bude v provozu do 3. března.

Pohled ze sjezdovky Razula do údolí Foto: archiv Ski areálu Razula
Razula nabídne večerní lyžování a svezení skibusem do areálu zdarma

Při příležitosti zahájení jeho provozu nabídne Ski areál Razula speciální akci – do areálu se mohou lyžaři svézt zdarma. „Návštěvníkům, kteří k nám přijedou skibusem, na naší pokladně při zakoupení skipasu vrátíme zpět cenu celé jimi předložené jednosměrné jízdenky. Tato akce platí po celou dobu vánočních svátků, tedy od 26. prosince až do 1. ledna a vztahuje se pouze na celodenní skipasy do celého areálu,“ uvedl Lubomír Sušila ze Ski areálu Razula. 

Skibus provozovaný společností Veolia Transport Morava bude vyjíždět denně v 7.20 z Ostravy-Poruby a pojede přes Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Staré Hamry, Bílou a bývalý hraniční přechod Bumbálka. Zde v minulosti svou cestu končil. Od letoška ale trasu protáhne o 8 kilometrů do Velkých Karlovic, kam dorazí v 9.30 hodin. Konečná zastávka bude u hlavní sjezdovky Ski areálu Razula, kde je zároveň rozcestník běžeckých tras. Zpět do Ostravy spoj vyjede v 15 hodin.

Spoj je ideální nejen pro návštěvníky Ski areálu Razula, ale i pro běžkaře, kteří mají ve Velkých Karlovicích k dispozici 40 kilometrů upravovaných a značených tras v údolí a 50 dalších kilometrů na okolních hřebenech (prozatím však kvůli nedostatku sněhu nejsou sjízdné).

Jízdní řád autobusu je navíc nastaven tak, že lyžaři stihnou využít i bonusovou akci Lyžuj a plav, s níž k vybraným typům skipasů získají ve všední den hodinový vstup zdarma do termálních bazénů Wellness Horal. Spoj mohou využívat i ti, kteří se vydají bez lyží třeba "jen" za relaxací do Wellness Horal.

Večerní lyžování, které Ski areál Razula nabídne taktéž od 26. prosince, se koná v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu na sjezdovce Razula a ve středu, pátek a sobotu na sjezdovce Horal vždy od 18.30 do 21.00 hodin. Výjimečně se nebude konat pouze 31. prosince a 1. ledna.  

Ski areál Razula tvoří čtyři sjezdovky v celkové délce 2 kilometry. Dvě sjezdovky jsou zasněžované a vybavené osvětlením pro večerní lyžování. Zkušené sjezdaře nejvíce láká hlavní sjezdovka Razula dlouhá 1 km s převýšením 210 metrů. Pro rodiny s dětmi je jako stvořená mírná, 350 metrů dlouhá sjezdovka Horal u hotelu Horal, kde v zimě funguje také lyžařská Tygří školka a snowtubing, letošní novinkou bude také sáňkařská louka. Ski areál je součástí Resortu Valachy v údolí Léskové, do nějž patří ještě tři zdejší hotely. V jednom z nich – Horalu – se nachází relaxační centrum Wellness Horal. Právě zde se mohou lyžaři po dni stráveném na lyžích zahřát ve slané vodě o teplotě 36°C.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků