Hlavní obsah
Vedení Středomoravské nemocniční s čerstvým certifikátem (zprava MUDr. Marie Marsová, Ing. Jiří Drábek a Ing. Katarína Bučková) Foto: Lucie Drahošová

První zdravotnické zařízení přátelské rodině je v Olomouckém kraji

Středomoravská nemocniční, která poskytuje zdravotní péči v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, je oficiálně společností přátelskou k rodině. Dokazuje to čerstvý certifikát, který získala firma od neziskové organizace Síť po rodinu.

Vedení Středomoravské nemocniční s čerstvým certifikátem (zprava MUDr. Marie Marsová, Ing. Jiří Drábek a Ing. Katarína Bučková) Foto: Lucie Drahošová
První zdravotnické zařízení přátelské rodině je v Olomouckém kraji

Ocenění firma získala za svůj přístup k zaměstnancům a jejich potřebám. V rámci České republiky je přitom Středomoravská nemocniční vůbec prvním zdravotnickým zařízením, které tento titul získalo.

Odborná porota se rozhodla udělit společnosti Středomoravská nemocniční certifikaci Společnost přátelská rodině, a to za inspirativní příklad podpory zaměstnanců při slaďování profesního a rodinného života. Porota tvořená zástupci z organizace Síť pro rodinu, Olomouckého kraje a ministerstva práce a sociálních věcí posuzovala přihlášené společnosti v celé škále oblastí, od prorodinných aktivit, přes společenskou odpovědnost, až po prostředí firmy či pracoviště.

„Porotu zajímala pracovní doba zaměstnanců, rovnost příležitostí, podpora zaměstnanců s dětmi, přizpůsobování se potřebám zaměstnanců v souvislosti s péčí o rodinu, sportovní a kulturní akce pro zaměstnance a jejich rodiny, podpora zdraví zaměstnanců, sociální programy pro rodiny s dětmi – příměstské tábory, miniškolka a samozřejmě také kvalita pracovního prostředí,“ popsala předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční Marie Marsová.

Na základě vyplnění dotazníků pak proběhl také audit komise v Nemocnici Prostějov, kde si odborná porota údaje uvedené v přihlášce osobně prověřila. „Výsledkem auditu bylo slavnostní převzetí certifikátu Společnost přátelská rodině, kterého si nesmírně vážíme. Ocenění je pro nás důkazem toho, že nám na našich pracovnících záleží a chceme jim nabízet takové podmínky pro práci, které umožní skloubit život pracovní a rodinný,“ řekla Marsová.

Organizace Síť pro rodinu, která udělování certifikátu „Společnost přátelská rodině“ napříč kraji organizuje, je neziskovou organizací zaměřující se na podporu hodnot rodiny a mezigeneračních vztahů, úlohy rodičů, mateřství a rovných příležitostí ve společnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků