Přespolní běžci měli sraz v Třebíči

Novinky, Miloš Vokoun

Na Bílou sobotu se do Třebíče sjeli vyznavači přespolních běhů. Pořadatelé z klubu TJ Spartak Třebíč pro ně připravili další, již 76. ročník běhu Lorenzovými sady.

Mladší žáci

Běh Lorenzovými sady je nejstarším přespolním během na Moravě, poprvé se závod konal v roce 1937 a je určen pro širokou běžeckou veřejnost.

V překvapivě jarním počasí se na start postavili i reprezentanti Sokola Velké Meziříčí. Jako první odstartoval Oliver Harvey, aby si bezpečně doběhl pro zlatou medaili. V dalším běhu se na start v početné konkurenci postavila jeho sestra Dana.

V další kategorii se na trať vydali již zkušenější běžkyně a běžci. Zuzka Rašovská si doběhla pro nevděčné čtvrté místo, stejně jako Ivoš Březka. V kategorii mladších žáků vybojoval stříbrnou medaili pro Sokol Velké Meziříčí Petr Vokoun. Připsal si tak první důležité body do Běžeckého poháru kraje Vysočina.

Již za týden si mladí atleti opět změří svoje síly, tentokrát v běhu Korunou za korunu v Novém Městě na Moravě.