Hlavní obsah
Foto: Dana Ehlová

Přehlídka nejzdařilejších domů ze dřeva se koná v Dobrušce

Další ročník přehlídky nejzdařilejších domů ze dřeva postavených v České republice, které jsou zajímavé po stránce architektonické, konstrukční a dispoziční a které jsou zároveň citlivé k životnímu prostředí, se jmenuje výstava SALON DŘEVOSTAVEB.

Foto: Dana Ehlová
Přehlídka nejzdařilejších domů ze dřeva se koná v Dobrušce

Jedná se o představení kvalitní architektury ze dřeva v malém sále Společenského centra Kina 70 v Dobrušce, které je možné navštívit od  23. listopadu do 5. prosince.  Samotnému zahájení výstavy SALON DŘEVOSTAVEB předcházel zajímavý doprovodný program – první beseda z cyklu Dobruška očima architektů – na němž se představili dva zástupci architektů, oba z východních Čech, kteří pracují na projektech ze dřeva.

Prvním byl Patrik Zamazal, člen skupiny Molo architektů (http://moloarchitekti.cz/patrik-zamazal), který seznámil s projekty realizovanými v podstatě po celé republice a který na sebe prozradil, že k dřevostavbám ho přivedla láska ke dřevu – nejdřív se vyučil truhlářem a postupným rozšiřováním svého vzdělání dospěl až k projektování staveb.

Po něm následoval zakladatel společnosti BITTNER architekts (http://www.bittners.cz/) Oldřich Bittner, který žije a pracuje přímo v Dobrušce a výsledky jeho práce je možné spatřit v Orlických horách i jinde.

Oba velice zajímavě hovořili o práci architektů, o spolupráci s klienty i o realizovaných zakázkách, nechyběly ani odpovědi na dotazy přítomných občanů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků