Hlavní obsah
V pátek 18. května vystoupí Prague Cello Quartet v kostele sv. Prokopa v Přepychách. Foto: Prague Cello Quartet (archiv)

Před odletem do Japonska zavítá Prague Cello Quartet do Přepych, čeká se plný "dům"

V pátek 18. května rozezní kostel sv. Prokopa v Přepychách čtyři violoncella čtveřice skvělých hráčů na tento nástroj – Ivan Vokáč, Jan Zemen, Jan Zvěřina a Petr Špaček neboli Prague Cello Quartet. Koncert je součástí benefičního cyklu na podporu obnovy vzácných zvonů a výrobu zvonu nového.

V pátek 18. května vystoupí Prague Cello Quartet v kostele sv. Prokopa v Přepychách. Foto: Prague Cello Quartet (archiv)
Před odletem do Japonska zavítá Prague Cello Quartet do Přepych, čeká se plný "dům"

Prague Cello Quartet příznivci hudby v regionu pod Orlickými horami dobře znají, a proto organizátoři benefičního koncertu očekávají velký zájem a doufají, že bude tzv. "plný dům". Ostatně tak tomu bývalo zvykem i v případě loňského a předloňského cyklu Pro varhany, díky němuž byl zachráněn královský nástroj na kůru tohoto svatostánku.

O tom, jak špičková sestava tentokrát v Přepychách vystoupí, jistě svědčí i fakt, že zde odehraje předposlední koncert před svým, již druhým, turné po Japonsku, kde violoncellisty čeká sedm koncertů, jeden z nich i v Tokiu.

Zopakujme, že čtveřice mladých cellistů přináší originální úpravy nejen nejznámějších klasických skladeb, ale také filmových melodií a jazzových, rockových nebo popových hitů s cílem bavit diváky kreativními úpravami známých skladeb i inteligentním humorem a bourat hranice mezi zábavou a klasickou hudbou. Za zmínku stojí i fakt, že 10. května se v kinosále Lucerna v Praze uskutečnil křest třetího CD kvarteta, jež nese název Happy.    

Koncert v kostele sv. Prokopa v Přepychách má opět benefiční podtext a jeho výtěžek opět poputuje na sbírkové konto, kde jsou shromažďovány finance na úhradu nového kostelního zvonu v hodnotě více než tři čtvrtě miliónu korun, který 23. dubna odlil mistr zvonař Petr Rudolf Manoušek v nizozemském Astenu.

K 30. dubnu bylo na účtu 322 tisíc korun, z toho 250 tisíc věnovala obec ze svého rozpočtu a více než 70 tisíc štědří dárci.

Koncert Prague Cello Quartet v Přepychách začíná v 17 hodin.     

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků