Hlavní obsah
Protagonisté brilantní komedie Prachy. Foto: archiv MDZ

Pražští herci Ondřej Vetchý a Vanda Hybnerová přivezou do Zlína Prachy

Co byste dělali, kdyby se vám v rukou znenadání ocitlo skoro milion liber? Kolem takové zápletky se točí i děj brilantní frašky Raye Clooneyho Prachy, kterou do Zlína v neděli 24. února přiveze Divadlo Palace Praha.

Protagonisté brilantní komedie Prachy. Foto: archiv MDZ
Pražští herci Ondřej Vetchý a Vanda Hybnerová přivezou do Zlína Prachy

Představení, které režírovala Jana Kališová, začíná v 19 hodin ve Velkém sále Městského divadla ve Zlíně. V hlavních rolích se představí Ondřej Vetchý, Vanda Hybnerová a další.

Jean připravuje večeři na oslavu narozenin svého manžela, mírného účetního Henryho. Každou chvíli mají přijít hosté, ale oslavenec má zpoždění. Když konečně přijde, Jean ho nepoznává - Henry chce okamžitě emigrovat do Barcelony! Má k tomu ovšem pádný důvod: v metru omylem sebral cizí kufřík nacpaný bankovkami v hodnotě tři čtvrtě milionu liber.

Ponechat si evidentně špinavé peníze je však těžší než k nim přijít. Jakmile se na scéně objeví dva policisté, přátelé Vic a Betty a drzý taxikář Bill, rozpoutá se zběsilá hra na kočku a myš plná nečekaných zvratů, v níž se oba manželské páry snaží pomocí falešných identit za každou cenu peníze udržet.  

Hra se s obrovským úspěchem hrála po celém světě a o jejím autorovi napsal recenzent londýnského Daily Telegraphu: „Ray Cooney je často lepší než Feydeau. Je to národní poklad.“  

Vstupenky na představení Prachy jsou k mání v pokladně zlínského divadla nebo na webu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků