Hlavní obsah
Během stromojízdy vás čekají krátké komentované zastávky u pozoruhodných dřevin na její trase. Foto: Aleš Rudl

Pražská stromojízda ukáže cyklistům dřeviny nápadné svým vzrůstem, věkem i historií

V sobotu 16. srpna se při mistrovství ČR ve stromolezení uskuteční cyklojízda po památných a významných stromech Prahy. Součástí projížďky budou i komentované prohlídky zajímavých dřevin na trase.

Během stromojízdy vás čekají krátké komentované zastávky u pozoruhodných dřevin na její trase. Foto: Aleš Rudl
Pražská stromojízda ukáže cyklistům dřeviny nápadné svým vzrůstem, věkem i historií

Během jízdy metropolí na kole můžete potkat dřeviny, které jsou nápadné svým vzrůstem, věkem či jsou opředeny nevšední historií. Výbornou příležitost k seznámení s některými z nich nabízí srpnová stromojízda.

Projížďka vhodná pro dospělé i rodiny s dětmi odstartuje třetí srpnovou sobotu v 9 hodin od stanice metra C Opatov. Pohodová trasa povede například malebným Kunratickým lesem i méně známým Zátišským údolím na Praze 4. Dílčími cíli jízdy budou významné a památné stromy Prahy. Během krátkých zastavení u pozoruhodných velikánů si k nim budete moci  vyslechnout zajímavé historické souvislosti. Cyklisté se také dozvědí nové poznatky v oboru péče o dřeviny – arboristice.

Zakončením zhruba 14 km jízdy bude dějiště 14. ročníku mistrovství ČR ve stromolezení, které bude celý den probíhat v Braníku u řeky Vltavy. Stromolezecký šampionát zahrnující pět disciplín testuje závodníkovy profesionální schopnosti a bezpečné manévrování v koruně stromu. Soutěžní klání doplní i další pestrý program.

Pojďte společně odhalit původ monumentálních sekvojovců, prohlédněte si dub, který byl podle pověsti vysazen v 9. století či se projeďte alejí, u které se vám zatají dech.

Po památných stromech na kole po celý rok

Za pozoruhodnými stromy vás zavedou i doporučené cyklistické trasy po památných stromech, které jsou dostupné na webu www.prazskestromy.cz, jenž je průvodcem po památných a nově i významných stromech Prahy.

Autor webu připravil ve spolupráci s pražským magistrátem celkem 5 cyklistických tras, které spojují více než 130 památných stromů města. Trasy, které jsou ojedinělé v rámci celé České republiky, si můžete stáhnout i do přístroje GPS, a pak už stačí jen šlápnout do pedálů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků