Hlavní obsah
Foto: Pavel Čempěl

Prázdninový kolotoč zabaví v červenci děti v Bohumíně

Každoroční trauma rodičů školou povinných dětí, jak o prázdninách zabavit své potomky, opět v Bohumíně vyřeší městská agentura K3. Ve spolupráci se zdejšími i mimobohumínskými spolky rozjíždí dopolední volnočasový projekt nazvaný Prázdninový kolotoč.

Foto: Pavel Čempěl
Prázdninový kolotoč zabaví v červenci děti v Bohumíně

Už osmý ročník vtáhne děti na čtyři červencové týdny do světa zábavy a pohádek. Děti mohou strávit prázdniny pestrými aktivitami, tentokrát na téma Z pohádky do pohádky. Zájemci si mohou vybrat ze dvou druhů zábavy.

Malý knihovnický kolotoč nabídne indoor aktivity v městské knihovně v centru Bohumína od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Na děti čekají výtvarné dílny, kvízy i doplňovačky. Velký prázdninový kolotoč přinese zase outdoorové aktivity. Pokaždé se uskuteční na jiném místě v Bohumíně a na každý den si pro děti připravila zábavu jiná organizace. V plánu jsou výlety, koupání, prohlídka bunkru, objevování přírody s myslivci nebo horolezecký minikurz. Za každý den účasti dostane dítě placku s pohádkovou tématikou a v soutěžích vyhrává sladké odměny.

„Všechny akce jsou pro děti zdarma, musí se ale do projektu registrovat. To je možné při slavnostním zahájení kolotoče nebo v průběhu července na jakékoliv kolotočářské akci. Primárně počítáme s dětmi od šesti do patnácti let, ty mladší se mohou zapojit pouze v doprovodu dospěláka. Do Prázdninového kolotoče se mohou přihlásit i děti z okolních měst nebo třeba ty, které v Bohumíně budou trávit prázdniny u svých příbuzných,” řekl ředitel pořádající K3 Bohumín Karel Balcar.

Rodiče za děti vyplní přihlášku a průkazku kolotočáře. „Při registraci do průkazky nalepíme čárový kód a rozdáme účastníkům náramek kolotočáře. Je nutné, aby děti měly u sebe nejen náramek, ale i průkazku. Do té potvrzujeme speciálním razítkem účast, která je nutná pro zařazení do závěrečného slosování o zajímavé ceny,“ upřesnil Karel Balcar.

Dodal, že děti si musí vzít na každou akci vlastní pití, svačinu, kšiltovku nebo šátek na hlavu. Na sportovní aktivity by měly mít vhodnou obuv a do tělocvičny přezůvky. Pro jízdu na kole se musí vybavit helmou a zkontrolovaným a funkčním kolem.

Slavnostní zahájení Prázdninového kolotoče začíná v neděli 2. července od 15 do 17 hodin na náměstí T. G. Masaryka, kde mohou rodiče své děti registrovat. Děti se mohou registrovat i průběžně vždy ráno před začátkem každé akce. Program vyvrcholí v pátek 1. září, kdy během závěrečné show v kině K3 mohou účastníci červencového programu vyměnit vyplněnou průkazku za slosovatelný los do velké tomboly. Na každého z nich v ní čeká nějaká cena, nebudou mezi nimi chybět například stolní a společenské hry nebo sportovní vybavení.

Informace o kolotoči a elektronickou přihlášku lze najít na webu www.bohumin.cz v sekci Volný čas, v kategorii Hry a zábava nebo na stránkách www.k3bohumin.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků