Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Miroslav Knotek

Právní poradna pro seniory funguje i přes prázdniny

Již několik let využívají senioři třetího plzeňského obvodu bezplatnou právní poradnu, která je zaměřena na řešení různých právních záležitostí. Odborníci zde odpovídají na specifické otázky, pomáhají řešit právní problémy, nebo požadavky na právní služby zařazují přesně do uvedených oblastí práva.

Ilustrační foto Foto: Miroslav Knotek
Právní poradna pro seniory funguje i přes prázdniny

Služba bezplatné právní poradny pro seniory poskytuje právní poradenskou službu jednak ve věcech jednoduchých, ale také ve věcech komplikovanějších a spletitých. Umožňuje nasměrování zájemce a jeho konkrétního případu tak, aby jej mohl řešit nebo věděl, na jaké orgány se má obrátit.  

Důležité je však vědět, že se nejedná o provádění úkonů ve věci - např. sepisování smluv či podání nebo zastupování před soudy, úřady, organizacemi či třetími osobami.

Právní poradenství je zajištěno prostřednictvím kvalifikovaných advokátů s dlouholetou praxí zejména v těchto oblastech: právo občanské, rodinné, bytové, dědické. Právní poradenství se neposkytuje v oblasti trestněprávní či obchodně - právní.

„Chtěl bych vyzvat všechny ty seniory, kteří potřebují právní radu, aby neváhali a kontaktovali příslušnou pracovnici úřadu, která jim zajistí termín schůzky s advokátem. Jeho služby jsou zajištěny i během prázdninových měsíců,” informoval starosta centrálního obvodu Radislav Neubauer.

Kontaktní osobou na ÚMO Plzeň 3 je Olga Sammerová na telefonním čísle 378 036 472. Termíny o prázdninách jsou: 20. července  8:00 - 12:00 – 13:00 - 17:00 hod. a 17. srpna  8:00 -12:00 – 13:00 - 17:00 hod.

Právní poradna je určena lidem starším padesáti let, kteří mají trvalé bydliště na území třetího plzeňského obvodu.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků