Hlavní obsah
Foto: HZS OLK

Prasklá pneumatika zavinila zkázu nákladního auta s cisternou převážející vápenec

Čtyři profesionální i dobrovolné jednotky hasičů Olomouckého kraje vyjížděly v pátek krátce před půl druhou hodinou odpoledne k likvidaci požáru nákladního vozidla s cisternou převážející vápenec. Požár zřejmě způsobila prasklá pneumatika.

Foto: HZS OLK
Prasklá pneumatika zavinila zkázu nákladního auta s cisternou převážející vápenec

Hasiči z Jeseníku, Vlčic Javorníku a Žulové nalezli hořící náklaďák na silnici vedoucí z Javorníku na Vlčice také díky zdálky viditelnému hustému kouři.

"Podle řidiče auto začalo hořet poté, co praskla jedna z pneumatik. Oheň se vzápětí rozšířil na celé vozidlo i cisternu. Žár byl natolik silný, že obal cisterny praskl a náklad se vysypal na silnici," popsal dramatické chvíle mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák s tím, že žár poškodil i svodidla.

Hasičům se po zhruba dvaceti minutách podařilo dostat požár pod kontrolu a následně za nasazení několika hasebních proudů pokračovali v celkové  likvidaci požáru. Vyšetřovatel zahájil prověřování vzniku požáru, jehož příčina stejně jako výše škody zatím není upřesněna. Komunikace byla několik hodin neprůjezdná. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků