Hlavní obsah
Požárem zničená střecha. Foto: HZS Zlínského kraje

Požár domu v Huštěnovicích na Uherskohradišťsku ohrožoval sousední stavení

Plameny, které v noci v úterý 3. července zasáhly střechu rodinného řadového domu v Huštěnovicích na Uherskohradišťsku, způsobily škodu za 350 tisíc korun. Obytné místnosti nezasáhly, požár likvidovalo šest hasičských jednotek.

Požárem zničená střecha. Foto: HZS Zlínského kraje
Požár domu v Huštěnovicích na Uherskohradišťsku ohrožoval sousední stavení

„Při požáru a během hasebních prací nebyl nikdo zraněn. Díky včasnému ohlášení se oheň nerozšířil na okolní domy a hasiči tak uchránili další majetek nejméně za dva milióny korun. Příčina požáru je stále v šetření,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Oznámení o tom, že hoří střecha rodinného domu, přijali hasiči od souseda v 22:58 hodin s tím, že v domě nikdo není. Operační důstojník ihned vyhlásil požární poplach profesionálním hasičům z Uherského Hradiště a dobrovolným hasičům z Babic, Traplic, Spytihněvi, Starého Města u Uherského Hradiště a Napajedel.

„Hasiči s několika proudy vody hasili nejen střechu zcela zachvácenou plameny, ale ochlazovali i sousední objekty, aby se požár nerozšířil. Navíc bylo v půdním prostoru uskladněno seno. Během hasebních prací vynesli hasiči v dýchacích přístrojích z přízemí domu tři dvoukilové tlakové láhve. Po uhašení plamenů zkontrolovali termokamerou teplotu stavebních konstrukcí a vyhledávali a uhašovali skrytá ohniska,“ popsal zásah Roman Žemlička.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků