Hlavní obsah
Foto: Stanislav Pečenka

Poslední fiftýn 2019: Hráčem roku je Marek Němeček

V úterý 10. února se ve Sportparku Rybníček ve Starém Městě vyhlašovaly výsledky ankety Poslední fiftýn 2019, tedy ocenění nejlepších tenisových hráčů regionu Slovácko za končící rok.

Foto: Stanislav Pečenka
Poslední fiftýn 2019: Hráčem roku je Marek Němeček

Anketa, kterou pořádají zástupci klubu Tenis Slovácko a kombinuje objektivní i subjektivní hodnocení, letos rozdávala ocenění ve čtyřech kategoriích.

Deblistou roku se stal Matouš Směřička (2007). Celkem čtyřikrát dokázal zvítězit v turnaji v kategorii mladších žáků ve čtyřhře, pětkrát ve dvouhře. Spolu s ním byli nominováni Michal Kozumplík a Marek Němeček. 

Cenu Družstvo roku 2019 si odnesl Dorost „A“ tým. Ve složení Matyáš Alan, Josef Zapletal, Ondřej Válek, David Mišťúrik mladší, Ondřej Hlavoň, Michal Kozumplík, Kateřina Kocí a Michaela Kuchařová s trenérem Pavlem Štěpánkem a kapitánem Davidem Mišťúrikem letos dosáhl senzačního úspěchu, když se na mistrovství České republiky v září v Praze umístil mezi českou elitou na 6. místě. Dalšími dvěma nominovanými byli Baby „A“ tým a Starší žáci „A“.

„Každý rok tady říkám, že ten rok byl skvělý a úspěšný, a letos to musím zopakovat. Porazit na republikovém mistrovství nejlepší české týmy, když jsme malý regionální klub, to je skutečně historický úspěch,“ zhodnotil působení dorosteneckého „áčka“ kapitán družstva a zároveň prezident klubu Tenis Slovácko David Mišťúrik.

Cenu pro Skokana roku si odnesl David Doležal (2009). Ten letos předvedl skutečný žebříčkový skok, když se dokázal posunout z 2094. místa na 510. příčku. Odehrál celkem 14 turnajů a reprezentoval klub v kategorii starších i mladších žáků. Šanci na ocenění měli ještě Martin Remeš a Dominik Mrkvica.

V prestižní kategorii Hráč roku byli nominováni Josef Zapletal, jemuž patří 18. místo v celostátním žebříčku očníku 2003 a hrál dokonce i za dospělé „áčko“, a Kristýna Jurková, která dokázala letos postoupit na mistrovství České republiky a v současné době studuje a hraje tenis na Saint Leo University na Floridě.

Nakonec připadlo vítězství Markovi Němečkovi (2007), který má za sebou velmi vydařenou sezónu. Zúčastnil se 18 turnajů, z nichž devětkrát odjel neporažen.

„Určitě bych se rád ještě dál zlepšoval. A k tomu je potřeba trénovat,“ zhodnotil svůj úspěch Marek Němeček.

Poslední fiftýn 2019 se konal pod záštitou starosty Uherského Hradiště Ing. Stanislava Blahy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků