Hlavní obsah
V rámci dne otevřených dveří si příchozí prohlédnou také porodní boxy prostějovské nemocnice. Foto: archiv nemocnice

Porodnice Nemocnice Prostějov zve na Den otevřených dveří

Navštívit porodní sál i nadstandardní pokoje, seznámit se s porodními asistentkami, ale také si vyzkoušet produkty pro sebe i miminko mohou zájemkyně i s doprovodem ve čtvrtek 3. října od 14 do 18 hodin v prostorách porodnice Nemocnice Prostějov.

V rámci dne otevřených dveří si příchozí prohlédnou také porodní boxy prostějovské nemocnice. Foto: archiv nemocnice
Porodnice Nemocnice Prostějov zve na Den otevřených dveří

Nastávající rodiče se dozví praktické informace k porodu i šestinedělí. Zdravotníci poradí budoucím rodičkám, jak poznat, že přichází porod a kdy vyrazit do porodnice.

„Seznámíme je s našimi porodními asistentkami, které maminky doprovodí na porodní sál i do pokojů. Ženy se také dozví, jaké polohy při porodu volit a koho vzít na porodní sál. Představíme jim bonding, neboli proces utváření vazby mezi novorozencem a matkou bezprostředně po porodu, a kompletní péči před, během i po porodu, aby se mohly rozhodnout, zda přivedou své dítě na svět právě v naší porodnici,” informovala Bc. Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov. Pro odborné dotazy bude přítomný také lékař.

Zdravotníci z novorozeneckého oddělení vysvětlí zájemcům, jak správně kojit, koupat či přebalovat miminko. „Představím maminkám, jaké další možnosti stravování v šestinedělí kromě kojení mají, zodpovím dotazy týkající se laktace a informuji je o podmínkách zapůjčení monitorů dechu,“ popisuje Andrea Pechová, staniční sestra novorozeneckého oddělení Nemocnice Prostějov s tím, že si maminky také mohou vyzkoušet odsávačky, přírodní kosmetiku i vitamínové doplňky pro sebe a jejich čerstvě narozená miminka.

V rámci Dne otevřených dveří se nastávající maminky dozví o nabídce předporodních kurzů i těhotenského cvičení. Zájemci mohou přicházet přímo na oddělení v pavilonu E, ve druhém patře i bez předchozí objednávky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků