Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jana Matějíková

Poplatky za odpad a psy zůstávají ve Frýdku-Místku stejné

Vedení města Frýdku-Místku se shodlo na zachování výše poplatků za odpad a psy. Poplatek za komunální odpad je neměnný od roku 2007. V roce 2016 od něj byly osvobozeny děti do tří let a od letošního roku se osvobození rozšířilo o děti až do 6 let.

Ilustrační foto Foto: Jana Matějíková
Poplatky za odpad a psy zůstávají ve Frýdku-Místku stejné

Na stejné úrovni jako v minulých letech zůstává také výše poplatku za psy. Nově jsou od poplatku za psa osvobozeni držitelé průkazu ZTP a ZTP/P.

Poplatek za odpad činí 492 na osobu a rok. Občané nad 70 let budou i nadále platit 252 koruny za rok a děti do šesti let jsou od poplatku zcela osvobozeny.

Poplatek za psa v bytovém domě bude i v tomto roce (2020) činit 1 500 korun na rok, za psa v rodinném domě v katastru Frýdek a Místek 700 korun a v katastru Pánské Nové Dvory, Lískovec, Lysůvky, Chlebovice a Skalice 300 korun.

Osoby starší 65 let hradí poplatek za psa ve výši 200 korun. Tuto částku hradí také lidé pobírající invalidní, starobní, vdovský, vdovecký a sirotčí důchod, přičemž tento je jejich jediným zdrojem příjmu, což musí doložit (potvrzením o pobírajícím důchodu).

Nově jsou od poplatku za psa osvobozeni držitelé průkazu ZTP a ZTP/P.

Za každého dalšího psa téhož držitele je poplatek zvýšen o 50 procent.

Splatnost místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů (dále jen „poplatek za komunální odpad“) a místního poplatku ze psů je do 31. května 2020.

Místní poplatky lze zaplatit:

1) poštovní poukázkou prostřednictvím pošty

2) v hotovosti nebo platební kartou na pokladnách Magistrátu města Frýdku-Místku, na ul. Radniční 1148, a na ul. Politických obětí 2478

3) převodem na bankovní účet města

4) prostřednictvím SIPO

5) prostřednictvím PORTÁLU OBČANA (osoby, které mají zřízený přístup prostřednictvím internetového portálu statutárního města Frýdek-Místek).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků