Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Policie ČR

Podvodník nasliboval právní služby a vylákal od lidí přes milion korun

Ve vazební věznici čeká na soud sebevědomý dvaatřicetiletý podvodník z Uherskohradišťska. Lidem nasliboval, co se dalo, a postupně z nich vylákal víc než milion korun. Podle zákona mu hrozí až osmileté vězení, za podobnou činnost byl už odsouzen loni.

Ilustrační foto. Foto: Policie ČR
Podvodník nasliboval právní služby a vylákal od lidí přes milion korun

„Vše začalo v polovině minulého roku. Muž se v té době nemohl pochlubit příznivou finanční situací, a navíc mu konto sužovaly nějaké dřívější závazky. Proto mu přišlo vhod, když se na něj obrátila mladá žena s požadavkem zajištění právních služeb. Aniž by je zajistil, předem zinkasoval statisíce,“ uvedla ve středu 19. prosince policejní mluvčí Milena Šabatová.

Lhaní mu šlo velice dobře. Vymýšlel si jak jména právníků, úředníků a institucí, tak i e-mailové adresy, které úmyslně zakládal, aby prostřednictvím nich mohl ženu a další oběti kontaktovat. Důvěřivá žena mu dokonce svěřila peníze na vozidlo, které jí měl sehnat. Konečná částka, o kterou ji připravil, se vyšplhala na 424 tisíce korun.

Nebyla však jeho jedinou obětí. „Podobným způsobem vylákal peníze i z jednasedmdesátiletého muže a jeho známé. Také jim nasliboval právní služby ohledně rodinných domů. Díky nemalým částkám se tak konto podvodníka navyšovalo. V tomto případě si přišel na téměř 600 tisíc korun,“ vypočítala policistka.

Poškození sice muže kontaktovali, jenže ten jim jako z rukávu sypal různé výmluvy. „Jen sliboval a stále se vymlouval, že je na cestách, což samozřejmě byl. Ubytovával se totiž v různých hotelích např. v Brně a v Hodoníně. První dny vždy řádně zaplatil, aby vzbudil důvěru. Svůj pobyt si poté pod různými záminkami prodlužoval, ale za tyto služby už nezaplatil,“ pokračovala policejní mluvčí.

Vzhledem k tomu, že u něj poškození nepochodili, oznámili neblahé zkušenosti s podvodníkem na policii. Po sečtení všech výdajů zjistili, že je připravil o milion sedmdesát dva tisíce korun.

Policisté zjistili, že muž v tomto oboru není žádným nováčkem. „Začátkem minulého roku ho vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality obvinil z trestného činu podvod, jehož se dopouštěl naprosto stejným způsobem. Škoda ovšem dosáhla 3,1 milionu korun a v případu figurovalo 79 poškozených. Jenže než proběhl soud, podvodník řádil dál,“ uzavřela Milena Šabatová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků