Hlavní obsah
Foto: Miroslav Knotek

Plzeňský centrální obvod nabízí seniorům atraktivní zájezdy

Úřad městského obvodu Plzeň 3 pořádá každoročně několik tuzemských i zahraničních zájezdů, které si senioři mohou koupit za lákavé ceny. V letošním roce si zájemci mohou vybrat z pěti výletů.

Foto: Miroslav Knotek
Plzeňský centrální obvod nabízí seniorům atraktivní zájezdy

„V letošním roce předkládáme seniorům obvodu čtyři tuzemské a jeden zahraniční zájezd. V nabídce je například výlet k lomu Velká Amerika a na hrad Karlštejn, návštěva zámku Kratochvíle a muzea koněspřežky v Kerschbaumu či jejich oblíbený zahraniční zájezd, který jsme naplánovali na prosinec. Už teď se mohou těšit do rakouského města Steyr na výstavu betlémů s dalším přesunem do Lince na adventní trhy,” vyjmenoval místostarosta obvodu Stanislav Šec.

„Jsme rádi, že i letos můžeme nabídnout našim seniorům něco speciálního, a tím je prohlídka hráze přehrady Hracholusky, plavba lodí po nádrži s následným výletem historickým autobusem do kláštera Teplá,” dodal David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Zájezdy jsou pořádány pro seniory s trvalým pobytem na území MO Plzeň 3, kteří v letošním roce dosáhnou nejméně 60 let věku. V případě manželského páru stačí, když tuto podmínku bude splňovat jeden z nich.  Při úhradě zájezdů předloží účastník občanský průkaz. U manželské dvojice postačí, pokud se dostaví v den prodeje jen jeden z nich a předloží občanský průkaz manžela/manželky.  

V den prodeje je možno zakoupit pouze dva zájezdy, další pak v následující úřední dny do vyprodání. Ceny zájezdů jsou bez vstupů, které si každý účastník hradí sám. Pouze u zájezdu historickým autobusem je v ceně zahrnuta prohlídka hráze s odborným výkladem a plavba lodí po hracholuské přehradě.  

Prodej zájezdů bude zahájen 14. března 2019 v 8.00 hodin v zasedací místnosti v suterénu budovy úřadu. Budova úřadu i suterénní zasedací místnost budou zpřístupněny od 6.00 hod. Při příchodu si každý zájemce vyzvedne na recepci pořadové číslo. Úřad upozorňuje, že pro každého zájemce bude vydáno pouze 1 pořadové číslo.

TRASA ZÁJEZDU                                                     TERMÍN       CENA

Lom Velká Amerika – hrad Karlštejn                         15. 5. 2019  150,- Kč

Kratochvíle – Kerschbaum /muzeum koněspřežky/  11. 6. 2019  200,- Kč

Hracholusky /hráz/ – plavba lodí – klášter Teplá*     3. 9. 2019  150,- Kč

Tábor /muzeum čokolády/ – Jindřichův Hradec        24. 9. 2019 150,- Kč

Steyr /výstava betlémů/ – Linec /adventní trhy/      3. 12. 2019 200,- Kč

*doprava historickým autobusem  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků