Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: www.plzen.eu

Plzeň sanuje první ztráty způsobené pandemií

Plzeň uvolní první peníze na mírnění negativních vlivů koronavirové krize. V rámci rozpočtového opatření, které schválili 11. května zastupitelé, podpoří město částkou 7,5 milionu korun sportovní mládež plzeňských hokejistů, fotbalistů, házenkářů a také pomůže sanovat ztrátu HC Plzeň 1929.

Ilustrační foto Foto: www.plzen.eu
Plzeň sanuje první ztráty způsobené pandemií

Dále také uvolní 14,5 milionu korun pro podporu kulturních a sportovních aktérů. Podpora je součástí takzvané Plzeňské protikoronavirové dvanáctky, tedy souboru dvanácti opatření, jimiž se snaží město pomoci občanům, podnikatelům, sportovním, kulturním a dalším subjektům, jež se dostávají do problémů v souvislosti s koronavirovou krizí.

„Mým hlavním mottem je: zachovat život v Plzni. Proto považuji za nutné mimořádně podpořit kulturní, sociální a sportovní scénu. Právě i k tomuto jsme se zavázali v naší Plzeňské protikoronavirové dvanáctce. Konkrétně v tomto případě se jedná o naplnění opatření číslo 11, tedy o finanční pomoc pro existenčně ohrožené sportovní kluby a kulturní organizace nezřizované městem,“ vysvětlil radní pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem David Šlouf, který má celý systém na starost.

Odhaduje, že město kvůli pandemii přijde o zhruba 550 milionů korun na daních, odhadem dalších 250 milionů korun dá na mírnění jejích dopadů.

Peníze na nyní rozdělovanou podporu město získalo z několika zdrojů, například šest milionů korun uspořilo kvůli tomu, že se nekonaly plánované Slavnosti svobody 2020 v původně připraveném rozsahu, část peněz také využila z přebytku hospodaření města za rok 2019, který činí zhruba 300 milionů korun.

Prvních zhruba 70 milionů korun rozdělili zastupitelé na konci dubna, když z této částky uvolnili v souvislosti s pandemií koronaviru deset milionů korun na nákup osobních ochranných prostředků pro Magistrát města Plzně, městské příspěvkové organizace i pro zařízení pečující o seniory. O rozdělení největší části přebytku, tedy zhruba 230 milionů korun, budou zastupitelé rozhodovat v červnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků