Hlavní obsah
Město Plzeň začne od září letošního roku používat nové logo, sjednocené s logem projektu Plzeň 2015. Foto: Magistrát města Plzně

Plzeň má nové logo

Město Plzeň začne od září letošního roku používat nové logo, sjednocené s logem projektu Plzeň 2015 - Evropské hlavní město kultury.

Město Plzeň začne od září letošního roku používat nové logo, sjednocené s logem projektu Plzeň 2015. Foto: Magistrát města Plzně
Plzeň má nové logo

Město aktivně podpoří projekt Evropské hlavní měst kultury i tím, že bude příští tři roky používat shodné logo s projektem. 

"Titul Evropské hlavní město kultury je pro Plzeň prestižní událostí a zviditelní ji v rámci celé Evropy. Přijetí nového loga vidíme jako logický krok, kterým vyjadřujeme podporu projektu, od něhož si slibujeme, že výrazně změní život ve městě k lepšímu," uvedla náměstkyně primátora Eva Herinková.

Podle ředitele o. p. s. Plzeň 2015 Tomáše Froydy je sloučení loga projektu a města běžnou praxí.

"Řada předešlých měst kultury postupovala stejně a přejala projektové logo. Usnadní to komunikaci s veřejností a pomůže ušetřit finance na propagaci. Veškeré komunikační aktivity vztahující se k projektu totiž zároveň propagují město, a naopak," uvedl Froyda.

Dodatečné náklady spojené se změnou loga budou minimální, protože zástupci městské rady s ní dopředu počítali. Částka za výměnu stávajícího loga v prostředí města se bude pohybovat v řádech desetitisíců.

Logo tvoří stylizovaný letopočet 2015 a nápis Plzeň. Grafika je moderní a jednoduchá, ale i tak se designéři inspirovali plzeňskými reáliemi. Pět teček symbolizuje čtyři plzeňské řeky slévající se v jednu, barevnost volně vychází z barev plzeňského městského znaku.

Logo je variabilní a je možné jej upravovat a používat pro různé příležitosti a potřeby projektu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků