Hlavní obsah
Ty mírnější z drastických záběrů ubohého zvířete Foto: MPP

Pes, přítel člověka, neplatí pro zuboženého nalezeného maltézáčka z Radotína

Je to pohled jen pro silné povahy, ubohé zbídačelé zvíře, na němž se podepsal neznámý člověk. Rozhodně neznal úsloví Pes, přítel člověka. Bezcitnost zřejmě zkombinovaná s agresivitou přivedla nalezeného psíka až do tohoto téměř kritického stavu. Dá se o majiteli mluvit jako o Homo sapiens?

Ty mírnější z drastických záběrů ubohého zvířete Foto: MPP
Pes, přítel člověka, neplatí pro zuboženého nalezeného maltézáčka z Radotína

Ležel u Domova důchodců v Praze-Radotíně, měl velké bolesti a hlasitě naříkal. Hodná paní ho včera našla, vykoupala a přinesla do trojského útulku pro opuštěná zvířata pražské městské policie.

Zdravotní stav asi 13letého maltézského psíka je víc než špatný. Chybí mu většina zubů, pravé oko napadl zánět, má přerostlé drápy, silné svědění kůže se snažil zmírnit nepřetržitým škrábáním. Na hlavě i na těle měl ložiska vyplněná larvami much, které se živí poškozenou tkání. Jeho stav vyžaduje dlouhodobou intenzivní léčbu.

„Ošetřovatelé útulku pražské městské policie museli odstranit larvy, vyčistit rány, zklidnit podrážděnou kůži, postarat se o přerostlé drápy a zkažené zuby. Pomoci by mohla i medikace antibiotik a protizánětlivých a protisvědivých prostředků. Po stabilizaci zvířete bude vyslovena prognóza dalšího vývoje onemocnění,” sdělila mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová

Útulky pražské městské policie ročně projde téměř 5 tisíc zvířat. Značná část z nich je ve velmi zuboženém stavu, výjimkou nejsou ani týraná zvířata. I díky práci všech zaměstnanců se jich většina uzdraví a nalezne nový domov.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků