Hlavní obsah

Pacienti v Českém Těšíně mají vlastní Kinokavárnu

Šálek teplého nápoje a filmovou projekci si nově mohou vychutnávat dlouhodobě hospitalizovaní pacienti v Nemocnici Český Těšín. Projekt Kinokavárna doplnil plejádu aktivit pro pacienty, kteří se jedenkrát měsíčně mohou na plátně zadívat do filmů, koncertních záznamů či retro televizních pořadů.

Pacienti v Českém Těšíně mají vlastní Kinokavárnu

Ve středu 29. března, se budou moci pacienti lůžkových oddělení Nemocnice Český Těšín znovu zadívat na velké plátno a ve společnosti dalších pacientů si vychutnat společný filmový zážitek. Na programu totiž bude březnová Kinokavárna - projekt určený zájemcům z řad pacientů oddělení následné péče, odborné ošetřovatelské péče a sociálních lůžek, který si klade za cíl zpestřovat a zpříjemňovat pobyt v nemocnici.

Na rozdíl od sledování televize má projekt Kinokavárna za cíl nabízet nevšední pořady na velkém plátně, a to navíc v kombinaci s krátkými přednáškami. Pacienti si přitom mohou dát k poslechu i šálek dobré kávy, setkat se s ostatními pacienty a sdílet tak společně kulturní zážitek.

„Program Kinokavárny je poměrně pestrý, najdou se v něm grotesky, humorné scénky, záznamy koncertů, nebo třeba kdysi oblíbené Televarieté. Každé promítání je ale navíc doplňováno o krátké povídání například na téma hereckých biografií či jiných zajímavostí, které prohlubují zážitek ze sledování a dávají divákům něco navíc,“ uvedla sociální sestra Nemocnice Český Těšín Mgr. Eva Palianová.

Projekt Kinokavárna je v Nemocnici Český Těšín pravidelnou aktivitou, na kterou se mohou pacienti těšit každý měsíc. Do tvorby jejího programu se přitom mohou i sami zapojit, a to prostřednictvím námětů na oblíbené či zajímavé pořady a videa.

V únoru mohli pacienti v Nemocnici Český Těšín zhlédnout záznam vystoupení Jožky Černého s cimbálovou muzikou a film Bohouš z roku 1968. Další Kinokavárna čeká na zájemce zítra. Projekt Kinokavárna přitom doplňuje již zaběhnutý výčet bezplatných volnočasových aktivit pro pacienty jako je muzikoterapie, canisterapie, nebo třeba projekt „SetKavárna“, v jehož rámci dobrovolníci pravidelně nabízejí pacientům kávu přímo na odděleních.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků