Hlavní obsah
Ostravské dny 2013: Philip Glass ,hudební skladatel, klávesy. Z tiskové konference 15.8.2013 Foto: Josef Zajíc

Ostravské dny zahájí koncert Philipa Glasse v Multižánrové aule Gong

Festival nové experimentální hudby Ostravské dny 2013 zahájí v pátek 16. srpna v 18 hodin famózní koncert Philipa Glasse a the Philip Glass Enseble v Multižánrové aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice.

Ostravské dny 2013: Philip Glass ,hudební skladatel, klávesy. Z tiskové konference 15.8.2013 Foto: Josef Zajíc
Ostravské dny zahájí koncert Philipa Glasse v Multižánrové aule Gong

"Ostravské dny se konaly poprvé v roce 2011, trvaly tři týdny a počet sedmi koncertů se tehdy zdál maximální. I když délka Ostravských dní zůstala stejná, počet koncertů i hostujících umělců vzrůstá," konstatovala Renáta Spisarová, výkonná ředitelka Ostravského centra nové hudby, o.s. "Letošní festival má 18 samostatných programů a otevře ho pětihodinový večer v Aule GONG, Music in Twelve Parts Philipa Glasse s jeho souborem,” dodala.

O den později v 19 hodin pokračuje festival performancí v Dole Michal, kde se představí hlavně americká hudební scéna. „S několikahodinovými koncerty nešetříme. Mezi časově unikátní a s Music in Twelve Parts korespondující patří skladba výjimečné délky - pětihodinová Many Many Women na text Gertrudy Stein od Petra Kotíka, kterou interpretuje jeho S.E.M. Ensemble (šest zpěváků a šest instrumentalistů z New Yorku)," informovala Renáta Spisarová.

Philip Glass (1937 Baltimore, Maryland, USA): skladatel a hráč na klávesy. Vystudoval University of Chicago a Juilliard School. Začátkem šedesátých let strávil dva roky intenzivního studia u Nadi Boulanger v Paříži.

Ostravské dny nejvýrazněji podpořilo Statutární město Ostrava. Generálním sponzorem Ostravských dnů je Nadace Zdeňka Bakaly. Generálním sponzorem pořádajícího Ostravského centra nové hudby je společnost Vítkovice Machinery Group.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků